Beton cięty dobrymi tarczami

Prace budowlane wymagają użycia różnych sprzętów, również szlifierki kątowej. Jednak musi być ona duża, ponieważ zazwyczaj przydaje się do cięcia betonu. Czasami trzeba wyciąć w betonie otwór na drzwi. Zastosowanie właściwej tarczy jest tutaj kluczowe, gdyż szlifierka spotka opór nie tylko podczas cięcia bloku betonowego, ale również w chwili natrafienia na zbrojenie. Jakie tarcze używać?

Cięcie betonu wytrzymałą tarczą

tarcze do cięcia betonuWytrzymałość i rozmiar tarczy to sprawy kluczowe, dlatego warto się z nimi zapoznać. Tarcze do cięcia betonu powinny mieć średnicę od trzydziestu centymetrów, nawet do sześćdziesięciu, co pomaga przeciąć gruby mur. Musi być ona odlana z twardego tworzywa sztucznego, zabezpieczonego dodatkowo chropowatą powierzchnią utwardzającą. Poza tym tarcza nie może być dostosowana tylko i wyłącznie do bloków cementowych. W betonie znajdziemy zbrojenia, które mają ustabilizować ścianę lub fundament. Tarcza powinna sobie z nimi poradzić. Są to pręty o grubości około centymetra. Najważniejsze jest także to, aby miała ona właściwości izolacyjne. Nie powinna przewodzić energii elektrycznej. Jest to kwestia bezpieczeństwa. Osoby projektujące takie tarcze wzięły pod uwagę fakt prowadzenia przewodów elektrycznych w ścianach. Trafiając na nie tarczą nie można dopuścić do sytuacji, że użytkownik odczuje na własnej skórze działanie energii elektrycznej. Nawet mokra tarcza nie przewodzi prądu.

Tarcze do tego typu cięć są niezwykle potrzebne przy wszelkich przebudowach. Taką tarczą tnie się również beton komórkowy, czyli popularne pustaki. Umożliwia to dokładne przycięcie, które jest niezbędne na przykład w chwili dochodzenia do rogu murowanego budynku lub w sytuacji, gdy cały blok betonowy nie pasuje do ściany z powodów konstrukcyjnych.