Betonowa płyta dekoracyjna na ścianę

 

Styl minimalistyczny podbił serca wielu osób, w tym także moje, dlatego postanowiłam podczas zbliżającego się remontu wprowadzić do swoich wnętrz bardzo ciekawe, naturalistyczne akcenty. Chciałam jednak zrezygnować z bieli, która w wielu domach jest wszędzie. W jednym z katalogów znalazłam inspirację w formie ciekawych płyt z betonu – postanowiłam więc poszukać takich odpowiednich dla siebie. 

Idealne płyty betonowe do salonu

betonowa płyta dekoracyjnaNasz remont miał rozpocząć się od kuchni, salonu i jadalni. W związku z tym postanowiłam znaleźć odpowiedni rodzaj elementów wykończeniowych, które znalazłyby zastosowanie w sercu domu, czyli salonie. Swoje poszukiwania rozpoczęłam od internetu, w którym znalazłam bardzo wiele ciekawych propozycji. Jedną z nich była betonowa płyta dekoracyjna na ścianę w odcieniu lekkiej szarości. Była ona gładka, jednak połączenie tego elementu z drewnianymi listwami oraz szklanymi półkami prezentowało się bardzo ciekawie. Oprócz tego znalazłam także kafle 3D, które pozwalały na stworzenie ciekawego efektu wizualnego w salonie. Nie mogłam się zdecydować, dlatego zdecydowałam się na wycieczkę po sklepach z materiałami wykończeniowymi. Miałam nadzieję, że znajdę tam inspirację. I nie myliłam się – w sklepach znalazłam całe wystawy i gotowe aranżacje, które mogłam podziwiać w całej okazałości z zastosowaniem bardzo wielu dodatków, akcentów kolorystycznych oraz mebli.

Zdecydowałam się na betonowe płyty w dość nieregularnym kształcie w odcieniu delikatnej szarości. Ich nieregularna powierzchnia prezentowała się na ścianie bardzo ciekawie i mam nadzieję, że w moim salonie także będzie wyglądać bardzo elegancko. W końcu remont robimy raz na kilka lat, więc płyty z betonu doskonale spiszą się, jako trwała dekoracja na lata.