Biura księgowe we Wrocławiu

 

Właściciele biur rachunkowych często zatrudniają pomocników dla księgowych w okresie wzmożonej pracy, aby je odciążyć. Poza księgowaniem i rozliczaniem firm, w biurze trzeba archiwizować dokumenty, a to doskonała praca dla studentów, lub stażystów.

Czym się zajmują biura księgowe?

biuro księgowe - WrocławDuże biura obsługują naraz nawet pięćdziesiąt firm i spółek. Aby podołać wszystkim obowiązkom, zatrudniają kilka księgowych, kadrowych i licznych pomocników. Jeżeli chcemy, żeby naszą firmę obsługiwało dobre biuro księgowe – Wrocław będzie miastem, w którym takie z pewnością znajdziemy. Przed podpisaniem umowy, dobrze jest porozmawiać z księgową, która zostanie nam przydzielona i wypytać o to co nas nurtuje. Ponieważ ze względu na ilość firm jakie ona rozlicza, nie będziemy mieli jej na wyłączność i kontaktować się z nią głównie będziemy telefonicznie, lub mailowo. Raz w miesiącu będziemy musieli osobiście, lub pocztą dostarczyć dokumenty księgowe za dany okres rozliczeniowy. Ważne aby znalazły sie na biurku księgowej przed terminem sporządzenia deklaracji VAT. Aby móc rozliczyć podatki danej firmy, księgowa musi najpierw zadekretować wszystkie faktury zakupowe i sprzedażowe. Biura księgowe często poza rachunkowością zajmują się doradztwem podatkowym i finansowym. Właściciele firm często decydują się na usługi biura że względu na ich kompleksowy charakter, ponieważ w tej samej cenie mają zapewnione kilka usług. Na wysokość abonamentu wpływa rodzaj prowadzonej działalności i ilość dokumentów księgowych.

Mało która firma samodzielnie prowadzi rachunkowość, bo to czasochłonne zadanie, które wymaga specjalistycznej wiedzy i znajomości przepisów. Księgowy to zawód wymagający ciągłego doszkalania i poszerzania swojej wiedzy, dlatego tylko nieliczni decydują się na pracę w tym zawodzie.