Jak powstają spieki kwarcowe?

Spiek kwarcowy to nowość na polskim rynku. Jest to wyrób przeznaczony do wyposażenia wnętrz naszych domów. Może służyć jako blat na szafkach w kuchni, jako parapet itp. Spiek kwarcowy można także wykorzystać na podłogę (płytki), ścianę, kominek, czy schody. Spiek kwarcowy może być również kładziony na elewacji.

Spieki kwarcowe wykorzystywane w budownictwie

sprawny montaż spieków kwarcowychSpieki kwarcowe powstają w procesie mielenia, prasowania, oraz wypiekania w specjalnych, hybrydowych piecach. Materiały z jakich są produkowane, to piasek kwarcowy, iły łupkowe, skały granitowe, oraz pigmenty ceramiczne. Powstały w ten sposób spiek jest niebywale wytrzymały, odporny na plamy, oraz zarysowania. Idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju blaty zarówno szafek kuchennych, oraz wszelkiego typu stołów (np. można użyć odpowiedniego spieku na blaty do stołów kuchennych restauracji, barów, różnorodnych kuchni. Będzie to bardzo dobry pomysł pod względem przede wszystkim higienicznym. Spiek kwarcowy trudno uszkodzić np nożem przy krojeniu i dlatego brak zarysowań, czy rowków powoduje, że nie dostaje się do niego żaden brud, czy np. krew z surowego mięsa (co często się zdarza podczas krojenia na drewnianych blatach). Wyjątkowo sprawny montaż spieków kwarcowych przebiega łatwo i praktycznie każdy może zając się tym sam. Nie jest to zbyt skomplikowane, a korzyści z posiadania takich blatów są ogromne. Spieki kwarcowe – to nie tylko blaty. Są montowane z powodzeniem na wszelkiego typu elewacjach.

Oczywiście montowanie spieków kwarcowych na elewacjach wymaga już odpowiednich kotew, potrzebnych do prawidłowego zamontowania tego typu materiału. Spiek na elewacji jest w pozycji pionowej i ze względu na przyciąganie ziemskie łatwo mógłby odpaść, gdyby nie był odpowiednio zamocowany.