Kostka brukowa przed garażem

I w końcu mój tata zadecydował – budujemy własny dom! Po dwudziestu latach przebywania w niewielkim mieszkaniu w bloku na czwartym piętrze, w końcu podjął decyzję o przejściu na własne. Na szczęście prace przebiegały szybko.

Na podjeździe ułożyliśmy kostkę brukową

układanie kostki brukowej wołominMama z początku była przeciwna temu pomysłowi, ale gdy zobaczyła projekty aranżacji wnętrz – już nie mogła się doczekać! Sama zaczęła myśleć o tym, jak będzie wyglądać jej ogród: zasadzi w nim ulubione róże i hortensje, nie zabraknie też wydzielonego miejsca na warzywa. Mama, planując wygląd ogrodu, postanowiła zdecydować także o ogrodzeniu, a także o podjeździe do garażu. Posesja miała zostać otoczona przez stalowe ogrodzenie, które prezentowało się naprawdę dobrze (przynajmniej w katalogu producenta – efekty zobaczymy dopiero na żywo). Przed garażem zaś miała znaleźć się kostka brukowa. Układanie kostki brukowej Wołomin to zadanie dla specjalistów – zajmuje bowiem dużo czasu i musi być wykonane dokładnie. Myślałam, że to hop siup, ale okazało się, że jest zupełnie inaczej. Mama uświadomiła mnie, że przed przystąpieniem do pracy konieczne jest wykonanie profesjonalnego planu przestrzennego, który uwzględni zarówno wielkość budowanej powierzchni, jak i wzory kostki i kształt, jaki ma przybrać powierzchnia. Wydało mi się to naprawdę skomplikowane i trochę nudne, dlatego przestałam słuchać, co mama ma mi jeszcze do powiedzenia – jestem przekonana, że z układaniem kostki brukowej bez problemu poradzą sobie profesjonaliści i ja nie muszę się niczym przejmować.

Moim zadaniem jest jedynie ocenianie efektów – tata śmiał się ze mnie i powiedział, że faktycznie nie mam się czym przejmować. Zamiast myśleć o kostce brukowej, mogę na przykład skompletować wyposażenie do swojego pokoju. I tym właśnie się zajęłam.