Wytrzymałe i solidne zbiorniki betonowe na nieczystości

Wybierając zbiorniki na nieczystości, należy porównać ich główne cechy. Do wyboru są albo szamba ze zbiornikami betonowymi lub szamba ze zbiornikami plastikowymi. Obecnie więcej osób decyduje się na instalację szamb betonowych.

Niższe ceny za szamba wykonane z betonu

szamba betonowe bielsko białaWynika to przede wszystkim z solidności i wytrzymałości takich szamb. W porównaniu ze zbiornikami plastikowymi szamba betonowe są znacznie bardziej trwałe. Dlaczego ma to aż tak duże znaczenie? Jeśli nad szambem ma znajdować się przejazd dla samochodu (np. w kierunku garażu) lub też ma się na nim znajdować miejsce parkingowe dla samochodu, to bardzo ważne jest, by szambo było bezpieczne i zniosło takie obciążenie. W przypadku szamb betonowych nie stanowi to żadnego problemu. Są to szamba niezwykle solidne, które zapewniają pełne bezpieczeństwo. Takie szamba betonowe bielsko biała są projektowane i wykonywane przez wiele firm. Zaletą korzystania z szamb betonowych jest ich niska cena. Wbrew pozorom szamba betonowe kosztują mniej niż szamba plastikowe! Zazwyczaj instalowane są zbiorniki na nieczystości o pojemności 10m3. Jest to całkiem duża objętość, a cena za taki zbiornik nie jest wygórowana. Tego typu szambo może kosztować od 2,5 do 4 tysięcy złotych. Oczywiście w tę cenę wliczony jest już transport zbiornika i jego montaż przez wykwalifikowanych pracowników danej firmy. Duża masa jest zarówno plusem jak i minusem tych szamb. Zbiornik waży około 4 ton.

Zarówno transport jak i montaż zbiornika betonowego może być dość kłopotliwy. Na szczęście firmy posiadają sprzęt, który pozwalają na przewóz zbiornika i jego instalację. Ważne jest jednak to, by transport i urządzenia montujące zmieściły się na danej posesji. Nie na każdą działkę jest w stanie wjechać samochód ciężarowy czy też dźwig do montażu zbiornika w gruncie.