Centra obróbki CNC do metalu w pracy

Wraz z rozwojem firmy pod względem finansowym, rosła też liczba pracowników oraz przestrzeni, jaką mogliśmy zagospodarować. Byłem odpowiedzialny za to, by ten rozwój szedł wprost proporcjonalnie z produkcją i możliwościami wykonywania pracy na halach produkcyjnych. To oznaczało zainwestowanie w nowy sprzęt, mający pomóc osiągnąć te cele.

Obrabianie metalu w centrach CNC

centrum obróbcze cnc do metaluJako że urosła nam przestrzeń, jaką mogliśmy zagospodarować, to musiałem skupić się na tym, o jaki rodzaj sprzętu ostatecznie poszerzymy nasz inwentarz. Do tego celu oceniałem obecną pracę i stopień produkcji oraz rozmawiałem z samymi pracownikami, jaki i szefostwem. Ze względu na coraz większe zapotrzebowaniu na obróbkę i skrawanie metalu, wspólnie doszliśmy do wniosku, że najbardziej pewna inwestycją byłoby zaopatrzenie się w sprzęt, który byłby w stanie przyspieszyć właśnie te procesy produkcyjno-wykonawcze. Innymi słowy, musiało w dodatkowej przestrzeni stanąć centrum obróbcze CNC do metalu. Kilka mniejszych tokarek już mieliśmy, ale takie centrum było zdecydowaną odpowiedzią na to, co tak naprawdę potrzebowaliśmy, aby przyspieszyć i rozwinąć pracę i możliwości naszych pracowników i całościowo naszej firmy. Skontaktowałem się z producentem takich centrów i omówiłem szczegóły zamówienia. Chcieliśmy, żeby było ono dostosowane jak najdokładniej do naszych potrzeb, byśmy mogli w pełni wykorzystać jego możliwości.

Gdy to centrum już w końcu stanęło na naszej produkcji, to widać było, że najbardziej zainteresowani tym byli pracownicy, którzy do tej pory zajmowali się najczęściej obróbką metalu. Nowy sprzęt wyraźnie zrobił na nich wrażenie i wyrobił chęć korzystania z niego, więc proces nauki obsługi nowego centrum przebiegł bardzo szybko i bardzo pomyślnie.