Chlorek wapnia na zimę

Zima kojarzy się dobrze przede wszystkim dzieciom. Dla nich to pierwszy śnieg, lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami, jazda na łyżwach na lodowisku, czy na nartach w górach. To sanki, kuligi i robienie aniołków na śniegu.

Chlorek wapnia lepszy niż sól drogowa

chlorek wapniaNa pewno krajobraz zimowy wygląda bardzo dobrze, szczególnie jeśli znajdujemy się po drugiej stronie szyby. Jednak jak wiemy zima co roku zaskakuje kierowców. Nikomu nie chce się wymieniać opon na zimowe, dopóki nie wyjdzie rano i nie zobaczy, że jego samochód jest przysypany białym puchem. Wtedy do akcji wkraczają drogowcy. Dzielnie odśnieżają dla nas ulice, jak również sprawiają, ze lód z nich znika. Jak to robią? Przydaje się sól drogowa. Solarki jeżdżą po całym mieście sypiąc sól na ulice, dzięki czemu sód rozmarzną i zmienia się w wodę. Wtedy tworzy się plucha i błoto, ale lepsze to niż wpadnie z poślizg. Sól drogowa działa szybko i skutecznie. Coraz więcej jednak mówi się na temat jej szkodliwości. Zaczyna być stosowany chlorek wapnia, ponieważ działa on tak samo dobrze, jednak nie przynosi negatywnych rezultatów, w postaci rdzewienia karoserii samochodowej, usychania roślin, odbarwiania jezdni, czy naszych butów. W zimie przydaje się również glikol etylenowy, ponieważ dzięki niemu płyn w chłodnicy samochodowej nie zamarza. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez tego płynu samochód by się przegrzał, a jeśli zamarznie to nie będzie działać. Nie należy mylić go z inną substancja, jaką jest glikol propylenowy, bo to zupełnie coś innego.

To jakby porównywać węgiel kamienny i węglan sodu. Przydaje się również niezamarzający płyn do spryskiwaczy czy odmrażacze do zamków i szyb. Wtedy mamy pewność, że jesteśmy dobrze przygotowani na nadejście zimowej aury.

Więcej o chlorku wapnia na stronie http://www.betrade.info.pl/chlorek-wapnia-niska-cena-sprawdz-sprzedaz-betrade