Ćwiczenia w domu i sprzęt sportowy

 

Jestem trenerem personalnym i wiem ile dla osób, które trenuje, znaczy dobry wygląd. Pomaga on w codziennym życiu – prywatnym oraz zawodowym. Dzięki temu ludzie patrzą na nas przychylniej oraz łatwiej jest się z nimi dogadać. Zalecam codzienne ćwiczenia w domu, a w tym wpisie postaram się opisać jaki sprzęt powinieneś wybrać, aby połączyć zalety użytkowe i ekonomiczne.

Sprzęt sportowy do ćwiczeń domowych

sprzęt sportowy kettlerJeśli chodzi o przedmioty, za pomocą których wypracujemy ciekawe efekty muskularne, nie należy kierować się ceną. Często sto złotych wystarczy aby stworzyć dla siebie ciekawą siłownię. Bardzo polecam expandery za pomocą których można wyrobić każdą partię mięśni. W przypadku marki, której powinniśmy wybierać sprzęt sportowy Kettler jest dobrym wyborem. Wyroby tej marki są trwałe i nie niszczą się po kilkumiesięcznym użytkowaniu. Oczywiście jest wiele innych dobrych marek, lecz ta jest moją ulubioną, z której korzystam najczęściej. Polecam ją również wielu swoim klientom. A jakie ćwiczenia? Ze sprzętem wybrałbym rozciąganie expandera, na wiele sposobów, które można znaleźć w Internecie. Kalistenika to też idealny wybór, między innymi pompki, przysiady, wszelkiego rodzaju brzuszki i ćwiczenia spinające mięśnie. Tak naprawdę połączenie tego z odrobiną sprzętu wystarczy, jeśli będziemy bardzo konsekwentni w ćwiczeniach. Najważniejsze by nie opuścić ani jednego dnia treningowego oraz uwzględnić w planie ćwiczeń kilka dni odpoczynku.

Ewentualny trening musi być podzielony względem partii ciała, na przykład; poniedziałek – trening rąk, środa – trening klatki piersiowej i brzucha, piątek – trening nóg oraz pleców. Ten sposób ćwiczenia jest najbardziej efektywny oraz uwzględnia dni regeneracji mięśniowej. Właśnie wtedy mięśnie rozrastają się i stają się bardziej widoczne. Dobrym pomysłem jest także dokumentacja postępów ćwiczeń.