Czy warto kupić szampon konopny?

 

Od kiedy w Polsce zalegalizowano sprzedaż wytworów z leczniczej odmiany marihuany, na rynku pojawiło się bardzo dużo produktów, które zostały skomponowane właśnie na bazie tego specyfiku. Również branża kosmetyczna zyskała na tej zmianie. Teraz na rynku pojawiły się kosmetyki pielęgnujące takie jak szampon konopny.

Korzyści stosowania szamponu konopnego

szampony konopneSubstancją czynną w leczniczej marihuanie jest olejek CBD. Jest to substancja, której udowodniono już działanie przeciwzapalne czy uspokajające. Stosuje się ją w formie doustnej, gdy przyjmuje się ją po kilku kroplach dziennie. Teraz tę substancję dodaje się także do szamponu. Taki kosmetyk pielęgnacyjny jest polecany przede wszystkim osobom, które zmagają się z takimi problemami skóry głowy jak łupież, swędzenie czy suchość skóry. Taki szampon zawiera w sobie szeroką gamę witamin i substancji czynnych. Można wśród nich wymienić witaminę A, wiele witamin z grupy witamin B, a także witaminę C. Taki skład działa odżywczo na łodygę włosa, ale przede wszystkim także na skalp, czyli na skórę naszej głowy. Wszystkie podrażnienia, które przeszkadzały, mogą  zacząć znikać stopniowo, w miarę korzystania z szamponu. Szampony konopne są dostępne w specjalnych ofertach firm, które zajmują się sprzedażą produktów z olejku CBD. Ich skład często jest wzmocniony o inne składniki odżywcze, ale o tym jakie są to składniki, zależy od marki szamponu. Taki szampon poleca się przede wszystkim osobom, które mają problematyczną skórę głowy, która wymaga profesjonalnej pielęgnacji. Warto także zastosować taki szampon, jeżeli jest się miłośnikiem naturalnych kosmetyków. Przed zakupem sprawdźmy czy szampon nie został wzmocniony o szkodliwe substancje takie jak SLS, które mogą negatywnie wpływać na strukturę naszych włosów.

Szampon konopny można znaleźć w sklepach, które zajmują się sprzedażą produktów z leczniczej marihuany. Taki szampon pozwala na pozbycie się problemów ze skórą głowy, takich jak swędzenie czy łupież, pod warunkiem oczywiście, że będzie regularnie stosowany.