Czym są meble z polietylenu?

 

Jedna z najczęstszych odmian tworzyw sztucznych – polietylen, jest często stosowany do produkcji toreb, butelek, pojemników i innych masowo produkowanych przedmiotów. Ale właściwie wyprodukowany może być również używany do tworzenia prawie niezniszczalnych, trwałych mebli.

Zalety mebli z polietylenu

polietylenOczywiście istnieje duża różnica w sposobie wytwarzania plastikowych toreb i trwałych mebli. Torby są najczęściej wykonane z polietylenu o niskiej gęstości – odmiany plastiku stosowanej do produkcji bardziej miękkich produktów – podczas gdy meble są często wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości, który jest stosowany do produktów, które muszą wytrzymać ciągłe używanie. Jedną z zalet mebli z polietylenu jest to, że są wyjątkowo łatwe do czyszczenia. Produkty polietylenowe nie mają pęknięć i szczelin, w których mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia. Wszystko to razem pozwala na łatwe czyszczenie całego produktu za pomocą wilgotnej szmatki, wody i mydła. Meble takie są odporne na różne chemiczne zagrożenia. Wysokiej jakości polietylen może być chemicznie odporny na oleje i płyny, roztwory soli i roztwory czyszczące – przedłużając żywotność mebli. Jest to szczególnie ważne w środowiskach intensywnie użytkowanych, w których występuje wysoki wskaźnik rotacji mieszkańców. Odporność ta zapewnia wysoce niezbędną kontrolę zakażeń, której nie mogą zapewnić meble wykonane z gorszych materiałów. Wysokiej jakości polietylen sam może być dość trwały. Ale materiał może być również wytwarzany z dodatkowych, specjalnie opracowanych, ognioodpornych, odpornych na uderzenia materiałów.

Ale to tylko niektóre z zalet zakupu mebli z polietylenu. Zaledwie ułamek powodów, dla których powinno się rozważyć kupno produktów wykonanych z tego materiału. Szczególnie w przypadku mebli przeznaczonych do intensywnego użytkowania.