Dlaczego psa należy karmić barfem?

Rok temu spełniłam swoje marzenie o posiadaniu amstaffa. Wydawało mi się, że wiem absolutnie wszystko na temat tych psów ponieważ bardzo długo doszkalałam się z zakresu ich behawiorystki, a przede wszystkim wychowania. Pominęłam jednak kluczową kwestię, która wydawała mi się znana sama z siebie, czyli odpowiednie karmienie pupila.

Najlepsza dieta dla psów

barf dla psaPo paru miesiącach znając już swojego psa zauważyłam, że coś jest z nim ewidentnie nie tak. Na początku wydawało mi się, że jest po prostu na coś chory ponieważ stał się mniej skory do zabawy, szybko się męczył oraz wydawał się osowiały, a przecież był to szczeniak! Na pewno nie wynikało to jeszcze z jego charakteru bowiem psy te uspokajają się dopiero po około roku czasu. Ponadto zauważyłam też, że jego sierść jest w coraz gorszym stanie i pies nienaturalnie mocno linieje. Podczas wizyty u weterynarza dowiedziałam się, że winowajcą wszystkiego jest złe żywienie. Wydawało mi się, że karmy i batony jakie podaje psu są odpowiedniej jakości, a tymczasem było zupełnie na odwrót. Barf dla psa to najlepsza dieta, jaką możemy mu zafundować. Jest to nic innego jak surowe mięso odpowiednie dla naszych pupili. Psy w końcu są mięsożerne, a zatem w ich diecie musi dominować przede wszystkim mięso, a wszystkie warzywne i zbożowe składniki mogą jedynie tę dietę urozmaicać. 

Tymczasem w popularnych karmach wartości są zupełnie odwrotne. Karmy posiadają więcej składników zbożowych, a mniej mięsnych co negatywnie wpływa na stan zdrowia naszego psa. Kupowanie mu mięsa jest najlepszym wyborem o ile oczywiście mamy sprawdzonego dostawcę. Jeżeli nie wówczas możemy bez problemu zakupić takie mięsko w internecie ponieważ jest mnóstwo sklepów specjalizujących się w sprzedaży surowego mięsa dla psa.