Dlaczego warto mieć klawiaturę mechaniczną?

 

Za sprawą coraz prężniej rozwijającej się dziedziny e-sportowej w naszym kraju, sprzęt komputerowy służący głównie do grania stał się tym samym znacznie łatwiej dostępny, aniżeli kilka lat temu. Również jego ceny stały się bardziej atrakcyjne o czym także warto pamiętać podczas chęci zakupu np. nowej klawiatury.

Zalety klawiatury mechanicznej

klawiatura mechaniczna podświetlanaNa przestrzeni ostatnich lat świat e-sportu stał się w naszym kraju niezwykle popularnym zjawiskiem co sprawiło, że poszerzyła się znacząco nasza wiedza odnośnie komputerów i ich komponentów dedykowanych graczom, ale również zwiększyła się dostępność sprzętu, jakiego na co dzień używają profesjonalni gracze. Wśród tych gadżetów znalazła się klawiatura mechaniczna podświetlana mająca ogromne znaczenie w grach i dająca niebywałą przewagę nad innymi. Powodem tego są oczywiście jej cechy techniczne pozwalające jej królować nad tradycyjną klawiaturą membranową. Jedną z najważniejszych kwestii, którymi tego typu klawiatura się wyróżnia jest jej szybkość reakcji. Klawiatura mechaniczna znacznie szybciej reaguje na wciśnięcie klawisza. Niektóre z nich pozwalają na reakcję zanim jeszcze wciśniemy klawisz do końca i właśnie ta szybkość sprawia, że zyskujemy przewagę nad przeciwnikiem. Kolejnym aspektem wynikającym z mechanizmu takiej klawiatury jest to, że klawiatura nie zatnie się, kiedy naciśniemy kombinację wielu klawiszy, co coraz częściej jest wymagane od nas w grach, a co jak wiadomo nie zdawało egzaminu na tradycyjnych klawiaturach.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że podświetlenie w klawiaturze to nic innego, jak miły dodatek dzięki któremu gracze mogą skupić się na rozgrywce bez włączania światła, które często potrafi bardzo przeszkadzać w grze. Tymczasem dzięki podświetleniu łatwiej nam kątem oka znaleźć odpowiedni klawisz bez przymusu spoglądania na klawiaturę w trakcie gry.