Drukowanie na materiałach

 

Decydując się na nadruk na tkaninach, warto wiedzieć, jak taki proces w ogóle przebiega. Okazuje się, że jest to czynność bardzo zbliżona do drukowania na papierze. Jednak tutaj mamy do czynienia z zupełnie innym materiałem. Jednocześnie możemy sobie z powodzeniem powiedzieć, że zastosowanie takich nadruków jest też zupełnie inne. Często dające zdecydowanie więcej możliwości.

Jaki nadruk wybrać?

wydruki na tekstyliachDrukarnie oferują różnego rodzaju usługi. Najczęściej drukowanie odbywa się na papierze lub folii. Jednak wśród takich miejsc znajdziemy również propozycje obejmujące wydruki na tekstyliach. Tutaj brane są pod uwagę różnego rodzaju tkaniny, które mają szerokie zastosowanie. Z jednej strony mogą to być nadruki reklamowe, a z drugiej zwykłe wzornictwo, tak aby uzyskać ciekawy materiał do szycia ubrań. Jak widać możliwości jest naprawdę wiele. Wśród nich warto wymienić również sposoby wydruku, który ma bardzo duży wpływ na jego jakość oraz rozdzielczość. Do najpopularniejszych procesów zalicza się druk sublimacyjny, a także sitodruk. Jednak ten drugi proces powoduje uzyskanie druku o nieco mniejszej rozdzielczości. Warto wspomnieć jeszcze o termotransferze. W ten sposób wzory są naklejane na tkaniny. Każdy musi dokładnie zastanowić się, nie tylko jaki materiał chce mieć przedrukowany, ale jednocześnie, co dokładnie chcemy na nim mieć wydrukowanego. Na dużych rozmiarach można mieć druk nieco mniejszej rozdzielczości.

Ostatnim etapem, gdy już wszystkiego dowiedzieliśmy się o nadrukach, jest po prostu podjęcie decyzji, w jakiej drukarni złożymy swoje zamówienie. Przede wszystkim taka drukarnia powinna cieszyć się rekomendacjami ze strony swoich klientów. Dodatkowo każdy wydruk powinien zostać dokładnie opisany w ofercie, tak byśmy wiedzieli co otrzymamy po zrealizowaniu zamówienia.