Dziecięce namioty tipi

 

Dziecięcy świat jest pełen zabawy, śmiechu i niesamowitych przygód. Każde dziecko w wieku od około dwóch lat, uwielbia budować sobie domki, w których się chowa i robią to ze wszystkiego co jest pod ręką. Jeżeli nasze dziecko też to robi, to czas żeby kupić mu namiot. 

Jak wyglądają popularne namioty tipi?

namiot tipi dla dzieciBudowanie domków jest zupełnie normalnym etapem rozwoju dzieci, który warto wspierać. Możemy się bawić razem z dzieckiem i pomóc mu w budowaniu wyjątkowej konstrukcji, lub zakupić specjalny namiot tipi dla dzieci. Można je postawić w pokoju, w ogrodzie, na balkonie, czy na tarasie, gdyż nie zajmują dużo miejsca. Jego konstrukcja jest bardzo prosta, ponieważ składa się z czterech patyków jednakowej długości, które należy połączyć. Są one lekkie i wykonane z naturalnego drewna i nie posiadają żadnych ostrych krawędzi. Do namiotu tipi często jest dołączona mata, stanowiąca podłoże, kilka poduszek, które mogą być dekoracją, lub praktycznym miejsce do siedzenia. Od wewnętrznej strony namiot posiada kilka kieszonek na skarby naszego malucha, Wejście do namiotu może być zapinane na zamek, lub zawiązywane na sznureczki. Namiot pomimo niewielkich rozmiarów, pomieści z powodzeniem kilkoro dzieci, albo rodzica z dzieckiem, który może mu poczytać bajki do snu w jego kryjówce. Maluchy w namiotach się bawią, czytają bajki, chowają się, lub wykorzystują jako bazę. Na pewno każde dziecko ucieszy się z takiego namiotu, gdyż wygląda on niemalże jak prawdziwy, indiański namiot tipi.

Rozłożenie i złożenie namiotu zajmuje dosłownie kilka chwil i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Po rozłożeniu, namiot ma wysokość około stu pięćdziesięciu centymetrów i szerokość  sto na sto centymetrów, więc sporo osób się zmieści w środku. Ponadto jest bardzo lekki i ma ciekawą kolorystykę.