Dziewczęce ubranka na chrzest

Gdy pojawia się nowy członek rodziny, cały świat staje na głowie. W pierwszych dniach, a nawet latach swojego życia jest on najważniejszą dla nas osobą. Oczywiście narodziny dziecka związane są z nowymi obowiązkami i organizacją życia. Kilkumiesięczne dzieci obchodzą również bardzo ważne, bo być może pierwsze święto w swoim życiu – chrzciny.

Jak ubrać dziewczynkę do chrztu?

ubranko na chrzest dla dziewczynkiPodczas planowania sakramentu chrztu musimy pamiętać nie tylko o uroczystości w kościele, ale także o przyjęciu dla najbliższej rodziny. Mając ustaloną datę, wybranych rodziców chrzestnych, czy miejsce świętowania mamy już niemal wszystkie kluczowe elementy. Jednak musimy pamiętać również o odświętnym wyglądzie, nie tylko naszym, ale też naszej małej pociechy. Według wielu tradycji często to matka chrzestna zajmowała się ubiorem dziecka, teraz zostało to ograniczone do ofiarowania symbolicznej białej szatki przez nią. Zatem, gdy musimy wybrać ubranko na chrzest dla dziewczynki, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Wiadomo, że na pierwszym miejscu jest dobór odpowiedniego rozmiaru i kroju. Chcemy, aby nasza córeczka wyglądała odświętnie, a zarazem delikatnie i niewinnie, dlatego najlepszymi rozwiązaniami będą skromne białe sukieneczki z ewentualnymi dodatkami: koronką, tiulem, czy kolorowymi akcentami. Przy tym wszystkim najważniejsze jest, aby nie zapominać o wygodzie dziecka, bo to ona gwarantuje mu spokojną uroczystość.

Dla swoich dzieci chcemy zawsze jak najlepiej. Dlatego podczas pierwszej ważnej uroczystości w ich życiu zadbajmy nie tylko o przyjęcie i gości, ale przede wszystkim o wygodę niemowlęcia. Tak małe dzieci potrzebują bowiem czuć się komfortowo, aby zachowywać się spokojnie. Pamiętajmy więc o tym przy wyborze ubranka do chrztu.