Efektywne izolacje natryskowe

Istnieją takie kwestie związane z budowaniem domów, na których zdecydowanie nie warto oszczędzać. Doskonałym przykładem jako pierwszy można wymienić ten dotyczący termoizolacji. Jeśli się odpowiednio nie przyłożymy do stworzenia efektywnej warstwy termoizolacyjnej to należy liczyć się z tym, że odbije się to negatywnie zarówno na naszych finansach jak i na kondycji naszego budynku.

Skuteczne ocieplanie domów pianką

ocieplanie pianką purW kwestiach dotyczących termoizolacji najczęściej nasuwa nam się na myśl jeden materiał – styropian. Jest to produkt stosowany z powodzeniem od lat. Nie oznacza to jednak tego, że jest to produkt idealny, który nie posiada wad. Jako pierwszą z nich można wymienić już sam montaż takiego styropianu. Nakłada się go najczęściej metodą lekka mokrą co niestety zajmuje mnóstwo czasu. Od jakiegoś czasu styropian coraz częściej jest zastępowany przez inny materiał, którym jest pianka poliuretanowa. Ocieplanie pianką PUR z każdym kolejnym dniem zyskuje nowych sympatyków. Metoda ta opiera się o stosowanie specjalnego agregatu. Sprzęt ten sprawia, że pianka jest uwalniana pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu cząsteczki, z których składa się taka pianka mogą dotrzeć do różnych zakamarków. Izolacje natryskowe słyną jednak nie tylko ze swojej skuteczności w zatrzymywaniu ciepła. Dodatkowo warto wspomnieć, że pianka poliuretanowa jest materiałem niepalnym oraz niezwykle lekkim. Z tego właśnie powodu może być stosowana również w domach wykonanych z drewna.

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe to rozwiązanie o wiele skuteczniejsze od styropianu. Dodatkowo często okazuje się to opcja najbardziej opłacalna ze wszystkich dostępnych. Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem w swoim domu izolacji natryskowej przy użyciu takiej pianki to warto odpowiednich i sprawdzonych firm wyszukiwać w Internecie.