Najnowsze technologie i telefony gigaset

Bardzo interesuje się najnowszymi technikami. Ciągle śledzę najnowsze nowinki techniczne pod względem komputerów, smartfonów, smartTV itd. Ostatni mocno zainteresowałem się technologia VoIP. U nas, w Polsce jest to jeszcze mało znana technologia, chociaż szczerze przyznam nie wiem dlaczego.

Czy nadal są używane telefony gigaset?

telefony gigasetTechnika ta ma na celu zwiększenie jakości rozmowy a dodatkowo obniżenie kosztów połączeń (szczególnie między narodowych) oczywiście telefony są droższe od standardowych, chociaż jeżeli wybierzemy mniej znane firmy takie jak telefony yealink albo inną firmę trochę z innej półki telefony gigaset to nie zapłacimy już dużo więcej niż za zwykły telefon. Oczywiście, musimy pamiętać, że żeby systemy telekomunikacyjne działały musimy mieć też jakieś centrale telefoniczne. Po co to? Ponieważ mając w sieci 3 telefony, i nie mając centrali, rozmawiał by tylko jeden. Dalej, łącze byłoby zablokowane, aż do czasu, kiedy rozmówca by skończył. Centrala pozwala w jeden sygnał wpleść wiele różnych składowych. Dlatego centrala telefoniczna VoIP jest niezbędna, jeżeli chcemy samemu sobie taką sieć zrobić, ponieważ jeżeli mamy jeden telefon wystarczy, że użyjemy zwykłej bramy VoIP. Dopiero większa ilość telefonów, które miałyby mieć i kontakt i w domu i w poza, sprawia więcej problemów. Jednak o tym może kiedy indziej spróbuje się rozpisać. VoIP jest niestety u nas bardzo niedocenioną technologią, która obcuje bardziej w firmach. Firmy biorą ten system telekomunikacyjny ponieważ niwelują tym koszty, a jednocześnie daje to możliwość na bardzo dobrej klasy połączenie wideo między różnymi siedzibami. W domu, tak jak wspomniałem ma to mniejsze znaczenie, ponieważ zamiast tego wystarczy krzyknąć. Jest to jeszcze tańsze rozwiązanie.

Nie mniej jednak dla mnie jako fana takich technologicznych nowości jest to ogromna pokusa, żeby zaopatrzyć się w jeden taki aparat i przetestować jak to w ogóle działa. Może w niedalekiej przyszłości będę miał taką możliwość. Wtedy nie omieszkam zdać relacje jak to wszystko działa i czy w mojej opinii warto.