Elementy dodatkowe do drona Mavic PRO

 

Pierwszego drona traktowałem jak zabawkę, bo nie był to model ze szczególnie wysokiej półki. Mimo to, zabawa dronem spodobała mi się na tyle, że w końcu sprawiłem sobie profesjonalny model, którego zacząłem używać nie tylko do zabawy, ale również do filmowania i fotografowania, nawiązując współpracę z działającą w okolicy grupą entuzjastów. W miarę doświadczenia, zachciałem również rozbudować nieco maszynę.

Akcesoria do drona Mavic

akcesoria mavic proMój Mavic miał multum dodatkowych funkcji i wielu z nich jeszcze nie zdążyłem poznać, lub też nie używałem wcale, więc chciałem się skupić na tych elementach, które były przeze mnie najczęściej używane podczas pracy czy też hobbystycznie. W każdym większym sklepie dla entuzjastów, akcesoria mavic pro były dostępne w naprawdę imponujących ilościach i odmianach, więc na początku sam nie wiedziałem co wybierać. Od dodatkowych obiektywów kamery z różnymi efektami, wzmocnionych części czy też śmigieł zmieniających zachowanie drona podczas lotu, każdy mógł znaleźć odpowiednie elementy do planowanych przeróbek. Z pomocą przyszli mi koledzy z ekipy, którzy mieli nieco większe doświadczenie, i pomogli znaleźć odpowiedni rodzaj części do podrasowania mojego drona, a wiele z nich osobiście bym przeoczył, nie mając zbyt dużego doświadczenia w przeróbkach. Po zamontowaniu szerszych śmigieł, mocniejszego silnika i większej baterii, dron był już o wiele stabilniejszy w zawieszonym locie.

Kilka dodatkowych obiektywów wystarczyło, bym mógł robić nim zdjęcia, jakich nie dałbym razy wykonać nawet dobrej jakości aparatem. Na porządną kamerę o najwyższej jakości przyszła pora już później, bo była to dość duża inwestycja w sprzęt naprawdę wysokiej klasy, który jednak kosztował odpowiednie, aczkolwiek dawał zdecydowanie imponujące efekty.