Chciałem zostać profesjonalnym fotografem

Po ukończeniu nauki na uczelni wyższej wiedziałem co chcę robić. Już w ostatnich latach intensywnie interesowałem się sztuką. Jednak to fotografia stała się moim oczkiem w głowie i poświęcałem jej każdą wolną chwilę.

Miałem wykonywać fotografię dla osób szukających pracy 

fotografia biznesowaJak to bywa z tak wielką miłością do sztuki chciałem poświęcić jej całe swoje życie i prowadzić związane z nią życie zawodowe. Jednak zawód fotografa wcale nie był prosty i musiałem się starać aby znaleźć swoje miejsce na rynku. Dodatkowo miałem małe szansę działając sam. Chciałem znaleźć odpowiedniego wspólnika i zainwestować w porządnej jakości sprzęt. On poprawiał jakość zdjęć i sprawiał, że moje usługi były o wiele bardziej profesjonalne. Dodatkowo musiałem starannie zaplanować swoją strategię, a w tym ofertę przystosowaną do klientów. Nie mogłem od razu rzucać się na głęboką wodę, ponieważ nie miałem odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia. Chciałem na początku zaoferować swoje usługi dla wszystkich. Wśród nich obowiązkowo miała znajdować się różnego rodzaju fotografia biznesowa. W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych i starszych ludzi poszukujących zatrudnienia troszczyło się o swoje CV. To było dla nich ważne, ponieważ czasami od jednej kartki papieru i jej zawartości zależała kariera człowieka. Fotografia biznesowa była popularną usługą ale nie każdy potrafił ją wykonywać na wysokim poziomie. To również wymagało odpowiedniego podejścia, technik oraz sprzętu. Fotograf musiał wybrać najlepsze ujęcie i sprawić aby przyciągało uwagę.

Retusz w takich przypadkach nie mógł być za mocny. Jego zadaniem było podkreślić osobowość klienta, a nie ją zamazać. Ja uczyłem się tej sztuki, ponieważ nie zawsze miałem co do tego podejście. Biznes rządził się swoimi prawami i trzeba było się do nich dostosować.