Gabinet psychologiczny Poznań

 

Praca, dom, znajomi i rodzina to środowisko, w którym poruszamy się na co dzień. Wszystko jest dobrze, wszystko się dobrze układa i jesteśmy szczęśliwi. Aż następuje jakiś moment, w którym coś pęka. Coś się wydarza. Odnosimy jakąś porażkę, ktoś kogo kochamy zaczyna chorować lub nawet bez specjalnej przyczyny coś sprawia, że zaczynamy się czuć gorzej.

Pomocna porada psychologiczna

psycholog poznańStajemy się smutni i apatyczni, przygnębieni, bez zwykłej energii i radości. Lub przeciwnie, dochodzi w nas do głosu agresja i złość, o której istnieniu w naszym wnętrzu sami nie mieliśmy pojęcia. Czasami po kilku dniowym spadku nastroju, wszystko powraca na normalne tory a czasem niestety nie. Wtedy możemy udać się po pomoc do specjalisty, jakim jest psycholog Poznań. Dzięki jego fachowej pomocy, możemy liczyć na ozdrowieńcza moc pracy nad samym sobą, pod jego czujnym okiem. Przy pomocy jego rad i wskazówek, uda nam się wyjść na prosta z każdego życiowego zakrętu. Oczywiście nie jest to często proces prosty, łatwy i bezbolesny, ale z pewnością wart zainwestowania w niego trudu i czasu. Nie należy się wstydzić szukania i proszenia o tę pomoc ponieważ są to zupełnie naturalne mechanizmy, którym podlega każdy człowiek. Każdego z nas, moment załamania i kryzysu może dopaść w najmniej oczekiwanym momencie naszego życia. Należy walczyć w społeczeństwie z pokutującymi od lat poglądami, że ktoś kto sobie nie radzi i chodzi do psychologa czy psychiatry to od razu „świr”, lub że problemy natury psychologicznej są wydumane i mocno naciągane. Gdyby tak rzeczywiście było, to psychologowie i terapeuci nie byli by społeczeństwu potrzebni.

A dzieje się tak, że od lat zapotrzebowanie na tego typu pomoc wciąż wzrasta. Skutkiem tego, do dobrego specjalisty, który pomoże się nam zaopiekować nasza duchową stroną, wcale nie tak prostu się dostać. Terminy oczekiwania na konsultację są najczęściej bardzo odległe.