Gdzie szukać inspiracji? Czyli kilka słów o urządzaniu mieszkania

Urządzając mieszkanie, czy to nowe czy zmieniając aranżację starego, zastanawiamy się, jaki styl wybrać, jakie meble kupić oraz jakich dodatków szukać. Zacznijmy od tego, że w sklepach jest wiele ciekawych mebli i innych przedmiotów. Wybór jest ogromny, a to dodatkowo utrudnia nam zadanie. Wiedzą to szczególnie te osoby, które mają nie do końca wybraną koncepcję. Z jednej strony chciałyby urządzić ciepłe i przytulne wnętrze, z drugiej praktyczne i łatwe w utrzymaniu porządku. Jak znaleźć wyjście z tej sytuacji?
meble drewnianeNajlepszym i najrozsądniejszym będzie poszukanie inspiracji. Inspirację można znaleźć wszędzie – u znajomych w mieszkaniu, na wycieczce po sklepie meblowym, w prasie branżowej czy Internecie. Wybranie konkretnej koncepcji urządzenia mieszkania pozwoli nam na podjęcie kolejnego kroku, jakim jest wybór mebli. Jak wiadomo, nie jest to przedmiot kupiony na sezon czy dwa. Kupując meble mamy nadzieję, że posłużą nam przez kilka lat. Idąc takim tropem najlepszym wyborem będą meble z drewna. Meble wykonane z litego drewna nie tylko są solidne, wytrzymałe, ale przede wszystkim ponadczasowe. Ich design z biegiem lat ulega kosmetycznym zmianom, a w odpowiedniej aranżacji ciągle będą na topie. Jest to szczególnie wart przemyślenia decyzja, ponieważ od wielu sezonów obserwuje się tendencję powrotu do mebli z drewna. Meble z drewna nadają pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Uzupełnione naturalnymi dodatkami, jak bawełna, len, bambus czy kamień tworzą spójną całość, dzięki której pomieszczenie wypełnia harmonia i spokój.

Ale nie każdy lubi przytulną aranżację wnętrz. Dla osób ceniących nowoczesny, surowi i minimalistyczny styl poleca się meble z drewna uzupełnione takimi materiałami, jak metal czy hartowane szkło. Piękne stoliki kawowe lub ławy drewniane z dodatkiem szkła będą się pięknie komponować w mieszkaniach typu loft z surowymi futurystycznymi meblami. Meble z drewna pięknie się prezentują także w pozostałych pomieszczeniach, jak sypialnia i łazienka. Są uniwersalne i ponadczasowe.