Gry AV i VR typu serious game

 

Jako zapalony gracz, lubujący się w ogrywaniu różnych tytułów na różnych sprzętach, ostatnio zacząłem interesować się poważniejszymi grami, w które można grać na telefonach. Nie są to jednak zwykłe gry, bo nie dość, że są typu AV i VR, to jeszcze są najlepszym połączeniem prostej i rozluźniającej rozrywki z bardzo skuteczną nauką, na jakie kiedykolwiek się natknąłem.

Ciekawe gry serious game VR i AR

AR VR serious gamesWiele osób dorosłych podchodzi do gier jako do atrakcji przeznaczonej głównie dla osób młodszych. Tymczasem to wcale nie prawda. Raz, że wiele gier jest przeznaczonych tylko dla osób, które przekroczyły konkretny wiek, to są również gry, które mają na celu pomóc w nauce i to przeróżnych tematów ludzi w zupełnie różnym wieku. AR VR serious games, to gry poważniejsze, które łączą naszą rzeczywistość z korzystaniem z urządzeń mobilnych, jakimi są np. nasze telefony. Fakt, że te gry są poważniejsze, wynika z tego, że łączą ze sobą rozrywkę z nauką. W ten sposób motywują do nauki – np. za udowodnienie, że nauczyliśmy się jakichś słówek w trakcie nauki języka obcego, zostajemy wynagrodzeni jakimiś bonusami, tak jakby to było w zwykłej grze po przejściu jakiegoś poziomu. Mało tego, możemy rywalizować z innymi osobami na wiedzę, sprawdzając, kto jest bardziej obeznany w danej kategorii. Jest więc to zabawa, która w swojej prostocie jest nas w stanie zachęcić do poszerzania swojej wiedzy.

Jeżeli ktoś nie przepada za zwykłym graniem w gry, to może dla siebie znaleźć w ten sposób coś wyjątkowego, co w końcu podpasuje jego gustom. Połączenie rzeczywistości z możliwościami dzisiejszych telefonów oraz jednoczesna zabawa nauką pozwala poszerzać horyzonty i w przyjemny sposób robić coś pożytecznego samemu lub w gronie najbliższych znajomych.