Poduszka dla dziecka – ważna dla malucha

Dzieci często niechętnie chodzą spać. Wolą przedłużać zabawę, oglądanie bajki czy przebywanie w towarzystwie dorosłych. Każdy rodzic ma jakiś sposób, aby zachęcić swojego malucha do pójścia do łóżka o odpowiednio wczesnej porze.

Poduszka dla dziecka zachęci do snu

poduszka dla dzieckaJedną z rzeczy, która może dobrze kojarzyć się dziecku ze snem, jest jego poduszka. Dzieci lubią, gdy coś należy tylko do nich. Dlatego poduszka dla dziecka może zachęcać je do kładzenia się spać. Ważne, żeby taką poduszkę wybrać razem z naszą pociechą. Może to my wybierzmy odpowiednią twardość, ale wybór wielkości czy kształtu pozostawmy maluchowi. Możemy go też szczególnie mocno zachęcić do polubienia swojej podusi przez to, że pozwolimy na wybór poszewki. To ona przecież nadaje poduszce charakteru i sprawia, że staje się ona tą wyjątkową. Niech dziecko samo zdecyduje, czy będzie spało na autkach, misiach czy księżniczkach. Niech dobierze kolorystykę, którą lubi. Możemy do takiej poduszki dokupić identyczną poszwę na kołderkę. Komplet będzie pięknie prezentował się w dziecięcym łóżeczku. Jeśli nasze dziecko zwraca uwagę na szczegóły, a my i tak planowaliśmy zakupić mu cały komplet pościeli, wybierzmy też wspólnie z nim prześcieradło. Możemy pięknie dopasować je do reszty. Gdy dajemy dziecku wybór, starajmy się ograniczać go już do tych poduszek, które my akceptujemy pod kątem materiału, z jakiego są wykonane. 

Samodzielnie wybrana poduszka może być przyjacielem dziecka. Zdarza się, że dzieciaki przywiązane do swoich poduszeczek, noszą je ze sobą na popołudniowe leżakowanie w przedszkolu. Czasem jest to kwestia emocji, jakie w dziecku wyzwalają się w kontakcie z taką rzeczą. Często po prostu dobrze mu się kojarzy – z domem, ciepłem, spokojem wieczoru i to stanowi o tym, że właśnie ta poduszka jest jedyna w swoim rodzaju.