Hipoalergiczna karma dla psa

 

Nie wszystkie psy mają tyle szczęścia żeby żyć pod jednym dachem z miłośnikami zwierząt, którzy dają zwierzęciu wszystko co najlepsze. Pies nie może jeść byle czego, bo będzie słaby i chorowity, a to odbije się na jego wyglądzie. 

Jaki skład mają karmy hipoalergiczne?

bezzbożowa karma hipoalergiczna dla psaMałe szczeniaki są karmione przez kilka tygodni mlekiem matki, a po tym czasie mogą zacząć samodzielnie jeść karmę dla juniorów. Są to najczęściej kawałki mięsne w sosie, albo sucha karma z warzywami. Dla dorosłych psów jest zdecydowanie większy wybór jedzenie, choć nie każdy dorosły pies może jeść wszystkie karmy. Bezzbożowa karma hipoalergiczna dla psa jest polecana dla zwierząt z nietolerancjom pokarmową. Jest to lekka karma, złożona z najlepszego gatunku mięsa, bez dodatku makaronu, mąki pszennej i kukurydzianej. Dzięki temu nie zawiera glutenu, który często jest winowajcą wszystkich problemów. Zboża zawarte w karmach odpowiadają za dolegliwości żołądkowe psów, dlatego powstały gatunki karm wolnych od zbóż. Źródłem minerałów są wodorosty, węglowodanów słodkie ziemniaki, lub ryż, a białko dostarczają kawałki mięsne. W karmie hipoalergicznej znajdują się dodatki warzywne w postaci marchewki, buraka, czy selera, aby dostarczyć psom błonnika potrzebnego do skutecznego trawienia. Karmy są sprzedawane w praktycznych torbach pakowanych po trzysta gramów, lub kilogramowych. Ilość pożywienia jaką powinien dziennie zjeść pies, powinna być dostosowana do jego wagi. Duży pies, ważący około czterdziestu kilogramów musi zjeść około kilograma jedzenie.

Wszystkie karmy i smakołyki dla psów kupimy w sklepach zoologicznych, lub w internecie. Poza suchą karmą antyalergiczną, zwierzęta potrzebują też mieć stały dostęp do bieżącej wody. Właściwie zbilansowana dieta, pomoże psom zachować dobre zdrowie.