Pizza z baru czy robiona w domu?

Pizza to jedno z takich dań, które smakują każdemu. Czy ktoś zna kogokolwiek kto na propozycję pójścia do pizzerii powie ,,nie, nie lubię pizzy”? Raczej jest to niemożliwe.

Bydgoska pizza łatwa do zrobienia

pizzaMożemy nie lubić pizzy z jakimś dodatkiem, na przykład z salami czy z ananasem, ale ogólnie sam zamysł mi odpowiada. Dlatego też pizza na dowóz jest taka popularna. Nie chce się nam w domu jej przygotowywać, więc wolimy znaleźć numer do najbliższej pizzerii, i wybrać opcję ,,pizza na telefon”. Jest to na pewno spowodowane tym, ze pizza jest czymś pracochłonnym do zrobienia. To nie wege sałatki, gdzie wszystko się pokroi, wrzuci do miski i jest gotowe danie. Jednak pizza bydgoszcz wcale nie jest taka skomplikowana w przygotowaniu, czas jej przygotowania jest długi, bo ciasto drożdżowe na spód musi wyrosnąć przez co najmniej godzinę. Jej zagniecenie zajmuje góra dwie minuty, i gotowe. Jej późniejsze rozłożenie na blasze i papierze do pieczenia też jest proste, nieskomplikowane, łatwe i szybkie. Podobnie wygląda przygotowanie hamburgerów. Niby jest z nimi dużo roboty, a w barze szybkiej obsługi dostaniemy od ręki dowolne hamburgery, ale w gruncie rzeczy to tylko przecięta bułka, z włożonym kotletem i kawałkiem sera czy sałaty. Grillowanie czy usmażenie takiego mięsa to też nie problem, nawet dla osób, które nie przepadają za gotowaniem. Nawet hamburgery i wegetariańskie jedzenie się nie wykluczają, bo mamy je także w wersji bez mięsa, z samymi warzywami. Wróćmy jednak do pizzy.

W pizzerii dadzą nam takie dodatki jak będziemy chcieli, ale za dopłatą, jeśli nie wybierzemy pozycji z menu, tylko własna kompozycję. Poza tym często dostajemy kilka kawałeczków szynki na całą pizzę, a w domu nałożymy sobie tyle dodatków, ile chcemy.