Ile kosztuje growbox?

 

Uprawa roślin wydaje się prostą kwestią jednak w wielu przypadkach jest dokładnie odwrotnie. Zwłaszcza jeśli mamy zamiar uprawiać rośliny, które nie rosną w tutejszym klimacie, a ich wzrost wymaga wielu zabiegów i systematyczności w pielęgnacji. 

Najlepsze growboxy w sklepach online

growbox sklepJeżeli chcemy zacząć uprawę, najlepiej zorientować się czym są growboxy. A jest to nic innego niż specjalnej konstrukcji namiot w formie szafy lub szafki. Namioty mają różne rozmiary od tych wielkości nakastlika do takich, zajmujących całe pomieszczenia. W growboxach mamy miejsce na zainstalowanie oświetlenia i wentylatorów, dzięki czemu rośliny wzrastają w optymalnych warunkach. Jeżeli zainteresował nas growbox sklep internetowy to miejsce, w którym możemy je nabyć. Mamy tam do wyboru niezliczone ilości produktów różnych marek. W sklepach możemy zakupić też oświetlenie oraz wentylatory, co usprawni nasze zakupy, bowiem wszystko kupimy w jednym miejscu, a za wysyłkę zapłacimy tylko raz. Growbox powinien być dostosowany do ilości roślin, jakie zamierzamy w nim umieścić. Przy czym trzeba pamiętać, że na jednym metrze kwadratowym zmieścimy raczej nie więcej niż dziesięć roślin. Większość growboxów jest biała od wewnątrz, dzięki czemu nie musimy stosować dodatkowych folii oklejających. Growbox musi być solidny i wytrzymały, tak by spokojnie można było zawiesić lampy oraz wentylator wyciągowy. Co bardzo ważne – do uprawy w growboxach, najbardziej wskazane są lampy led-owe o dość dużej mocy.

W Polsce, growboxy nie są tak popularne jak w innych krajach Unii Europejskiej, ale i to się zmienia. Amatorzy roślin niecodziennych wreszcie zrozumieli, że tylko działanie własnym nakładem sił, może dać im to, czego naprawdę potrzebują, przy czym nie są zdani na łaskę innych.