Implanty najlepszą metodą odbudowy ubytków

Jeśli posiadamy jeden lub więcej ubytków lub zniszczone zęby, których nie można już naprawić implanty będą w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Jeśli czujemy się niekomfortowo z protezami lub mostem, możemy skorzystać z technologii implantologicznej.

Zalety implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne WrocławImplant stomatologiczny to zaawansowany technologicznie ząb zastępczy, który do złudzenia przypomina strukturę zęba. Część korzeniowa z tytanu jest dobrze dopasowana do kości i służy do podtrzymywania korony, mostu lub protezy. Implanty wyglądają i zachowują się jak prawdziwy zęby i możemy cieszyć się nimi całe życie, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane.Technologia implantów dentystycznych stała się najnowocześniejszym rozwiązaniem wymiany zębów ze względu na zalety w porównaniu z wcześniejszymi metodami leczenia. Dzięki nowoczesnym innowacjom w stomatologii większość pacjentów może z nich skorzystać. Jedną z największych zalet jaką posiadają implanty stomatologiczne Wrocław jest przywrócenie pełnej mocy żucia. Większość pacjentów nie jest w stanie odróżnić ich od naturalnych zębów. W miejscu brakujących zębów często występują również ubytki kość szczęki z powodu braku stymulacji.  Tradycyjne protezy mogą przyspieszyć utratę masy kostnej, ponieważ często stają się luźne, a następnie ocierają się o grzbiet kostny, stopniowo go zużywając. Ponieważ implant zastępuje zarówno korzeń, jak i ząb, a żucie powraca do normy, zapewnia niezbędną stymulację i naturalny przyrost kości. Implanty stomatologiczne są często bardziej odpowiednie niż mostki w przypadku ubytku jednego lub większej ilości sąsiadujących ze sobą zębów.

W przypadku tradycyjnego mostkowania zęby sąsiadujące z ubytkami muszą zostać spiłowane. Implanty dentystyczne często eliminują potrzebę modyfikacji tych zębów, co prowadzi do zachowawczej, ale estetycznej odbudowy.