Innowacyjne rozwiązania w akustyce

Powszechnie wiadomo, że hałas o natężeniu dźwięku powyżej 85dB jest szkodliwy dla organizmu, wpływając negatywnie na słuch, układ krążenia, układ nerwowy, ale nawet dźwięki o niższym natężeniu mogą powodować zdenerwowanie, trudności w koncentracji, zmęczenie, a więc spadek wydajności pracy.

Akustyka rozwija się dzięki innowacyjnym rozwiązaniom

innowacyjne rozwiązania akustyczneJak się przed tym bronić w świecie gdy nie tylko otaczają nas naturalne dźwięki przyrody, ale też nieustający zgiełk na ulicach miasta, głośne rozmowy, muzyka w centrach handlowych, szum w pracy. Stały i uciążliwy hałas męczy nas zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Na szczęście coraz częściej na rynku pojawiają się innowacyjne rozwiązania akustyczne, które znajdują zastosowanie w bibliotekach, powierzchniach biurowych, szczególnie typu open space, w gabinetach prywatnych, salach szkolnych, salach konferencyjnych, w halach produkcyjnych, w kuchniach, basenach publicznych, w placówkach medycznych. W zależności od zastosowanej opcji zastosowane rozwiązania mogą redukować hałas we wnętrzu pomieszczeń i redukować odbicia dźwięków, albo też redukować przenikanie dźwięków między pomieszczeniami zapewniając prywatność rozmów lub też blokować niepożądane dźwięki z zewnątrz i wzmacniać jakość dźwięków wewnątrz pomieszczeń. Do takich rozwiązań należą podwieszane sufity akustyczne, ekrany akustyczne, żaluzje okienne pochłaniające dźwięk akustyczne ścianki działowe, panele ścienne, materiały dźwiękochłonne.

Tego typu rozwiązania zawsze korzystnie wpływają na ograniczenie poziomu hałasu i rozprzestrzeniania się dźwięku, poprawę komunikacji, poprawę zrozumiałości mowy i komfortu słyszenia, izolację od dźwięków z sąsiednich pomieszczeń, umożliwiają swobodne prowadzenie rozmowy bez podnoszenia głosu.