Intensywna wakacyjna rehabilitacja

Każdy dorosły człowiek wie jak ważna jest rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych. Dla wielu osób korzystających z usług rehabilitanta jest to trudna droga w dążeniu do upragnionego celu, czyli odzyskania pełnej sprawności lub znaczącej widocznej poprawy aktualnego stanu zdrowia. Często zdarza się tak, że osoby niepełnosprawne chciałyby gdzieś wyjechać. Wtedy jednym z rozwiązań są wyjazdy rehabilitacyjne. 

Jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny? 

turnusy rehabilitacyjne pfronJeśli posiadamy statut osoby niepełnosprawnej przy pomocy Państwowego Funduszu Refundacji Osób Niepełnosprawnych możemy wyjechać na turnusy rehabilitacyjne PFRON jest w stanie zrefundować cały koszt wyjazdu lub jego część zależy to w dużej mierze od dochodów osoby ubiegającej się o wyjazd. Aby uzyskać dofinansowanie na taki wyjazd należy złożyć wniosek do najbliższym Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Zaleca się aby złożyć go na początku roku. Po około trzydziestu dniach od dnia złożenia wniosku PCPR udzieli szczegółowych informacji dotyczących dofinansowania, jednak ostateczna decyzja o tym czy zostało ono przyznane jest podawana nie wcześniej niż w marcu ponieważ to wtedy Państwowy Fundusz Refundacji Osób Niepełnosprawnych przekazuje pieniądze. Ogromną zaletą takich turnusów rehabilitacyjnych jest to, że osoba zainteresowana wyjazdem sama podejmuje decyzje do jakiego ośrodka chciałaby pojechać. Do wyboru jest wiele ośrodków zlokalizowanych na terenie całego kraju. Wszystkie ośrodki wpisane są do specjalnego rejestru.

Podsumowując tego typu wyjazdu są rozwiązaniem na spędzanie wakacji przez osoby niepełnosprawne. Podczas pobytów w ośrodkach prowadzona jest bardzo aktywna rehabilitacja przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu obsługiwanego przez wykwalifikowaną kadrę. W przerwach między ćwiczeniami można zwiedzać okolicę.