Izolacja przeciwwodna pod kafelki

 

Wiele osób ostatnimi czasy decyduje się na układanie płytek na zewnątrz. Świetnie sprawdzać się one mogą na tarasach czy balkonach. Możliwości ich stosowania są naprawdę bardzo duże. Jednak żeby można było cieszyć się kafelkami w dobrej kondycji to warto pomyśleć o zainwestowaniu w odpowiednie warstwy chroniące nasze płytki przed negatywnym wpływem wody i mrozu. 

Najlepsze warstwy hydroizolacyjne

hydroizolacja pod kafelkiWoda to bardzo potężny żywioł, który często pokazuje na swoją siłę. Warto więc podchodzić do tego żywiołu z respektem. Woda może stanowić bardzo duże zagrożenie również dla kondycji naszych budynków oraz elementów znajdujących się poza nim. Przykładem tego mogą być tarasy czy balkony gdzie woda może dostawać się pod kafelki i tym samym powodować ich niszczenie. Rozwiązaniem może być zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest hydroizolacja pod kafelki to bardzo ważne jest również to by była ona odporna na spadek temperatur. Dzięki temu nasze płytki w czasie zimy nie będą narażone na pękanie czy łamanie się. Materiałów do tworzenia warstw hydroizolacyjnych jest obecnie bardzo dużo. Szczególnie dużą popularnością i uznaniem cieszą się jednak warstwy wykonane z syntetycznych żywic. Tworzywa te oprócz tego, że są bardzo odporne na wilgoć i spadek temperatur to dodatkowo wpływają na amortyzowanie. Stosowanie takich żywic jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem.

Na dzień dzisiejszy standardem jest, że podczas tworzenia posadzki z płytek na zewnątrz umieszcza się pod nimi warstwę hydroizolacyjną. Pamiętajmy o tym by tej kwestii nie pomijać ponieważ zależy od niej bardzo dużo. Obecnie preparaty używane do tworzenia takich warstw możemy nabyć w praktycznie każdym markecie budowlanym oraz w wielu sklepach i składach materiałów budowlanych.