Jak szukaliśmy dachu w Konstancinie Jeziornie

Jak przekonać kogoś do swoich racji? No właśnie. Stanęłam ostatnio przed takim zadaniem. Musiałam przekonać męża, że warto zainwestować w dach. Mój mąż nie jest budowlańcem, jest artystą i przy okazji wspaniałym człowiekiem, ale jeśli chodzi o nasz dom, nie biorę tych atrybutów pod uwagę.

Jak wybrać dobry dach swojego domu?

dachy konstancin jeziornaUparł się, że chce mieć na dachu blachodachówkę. Ja chciałam mieć dachówkę ceramiczną. Żadne z nas nie chciało odpuścić. Oboje sugerowaliśmy się tylko tym, na razie, co znaleźliśmy w Internecie. Ostatecznie i tak mieliśmy mieć projekt, ale wstępnie musieliśmy mieć jakąś wizję. Wizja dachu mojego męża i moja skutecznie się rozjeżdżały. Próbowałam mu tłumaczyć, że znajoma polecała tylko dachówki ceramiczne, bo robiła dom niedawno. Że są najdroższe, ale najtrwalsze. Że są „zdrowe” dla domu. Totalnie z niczym nie mogłam się przebić. Postanowiliśmy obejrzeć z bliska materiały. Poszukałam w Internecie gdzie znajdę: dachy konstancin jeziorna i ruszyliśmy do najbliższego punktu. Na miejscu żadne z nas nie było zadowolone. Trzeba przyznać, że dach wygląda naprawdę ładnie, gdy jest już położony na swoim miejscu. W częściach nie przypominał niczego ciekawego. Poszliśmy zatem do projektanta i zostawiliśmy sprawę jemu. Dobrze zrobiła nam ta wycieczka, ponieważ zdaliśmy sobie sprawę, że każde z nas chciało postawić na swoim, nie znając się w ogóle na rzeczy. W hurtowni jednak dotarło do nas, że dach to poważna sprawa, a nie przekomarzanka. Odpuściliśmy na rzecz zdrowego rozsądku. Projektant dobrał odpowiedni dach pod kąt nachylenia, fundusze i potrzeby.

Dziś śmiejemy się z tego oboje i nie żałujemy decyzji, że wycofaliśmy się ze sporu. To dobrze wpłynęło na nasze małżeństwo. Teraz wiem, że artysta tez potrafi mocno walczyć o swoje racje. Potrafi tez jednak wycofać się dla dobra sprawy.