Jak wybrać dywaniki gumowe do samochodu?

Użytkując samochód, prędzej czy później kierowca będzie zmuszony do zakupienia akcesoriów samochodowych, podlegających eksploatacji. Zaliczamy do nich między innymi dywaniki samochodowe gumowe oraz maty do bagażnika.

Gumowe dywaniki samochodowe sprawdzają się w Polsce.

dywaniki samochodoweW jednym i drugim przypadku wybierać możemy z mnogości materiałów, wykrojów, a także funkcji, jakie dane elementy mają pełnić. W przypadku wybór padnie na dywaniki samochodowe gumowe lub dywaniki samochodowe welurowe – w zależności od pory roku i sposobu użytkowania auta. Podobnie jest w przypadku mat do bagażnika. Mogą one być wykonane z gumy lub z materiału. Bardzo często wyposażone są w elementy antypoślizgowe, dodatkowo zabezpieczające przewożony ładunek. Są także na nich wyprofilowane dodatkowe rynienki. Oczywiście, ostateczny wybór powinien być uzależniony od tego, jaki rodzaj ładunku planujemy przewozić, a także czy auto wykorzystywać będziemy do użytku prywatnego czy raczej zawodowo. Jeśli zależy nam na łatwości czyszczenia, warto wybrać formę jak najprostszą, gdzie specjalne żłobienia nie będą utrudniały czyszczenia. W przypadku przewożenia szczególnie ciężkich rzeczy można rozważyć wyposażenie bagażnika w blachę ryflowaną dociętą na wymiar, która dodatkowo zabezpieczy matę.

W większości przypadków wystarczy jednak zwykłe dywaniki samochodowe gumowe z wypustkami antypoślizgowymi, które z jednej strony zabezpieczą matę przed przesuwaniem, z drugiej zaś nie pozwolą na swobodną wędrówkę przedmiotów po bagażniku. Jeśli mamy specjalne wymagania, wybierać możemy spośród mat wygłuszających po tunningu samochodu.