Jak wyposażyć swoje akwarium?

Akwarystyka może być pasją każdego z nas. Hodowla rybek, krewetek czy zwykłych roślin przynosi wiele satysfakcji i pozwala bardzo relaksować. Jednak zaczynając swoją przygodę z tym pięknym zajęciem wart zawórić uwagę na zagadnienie związane z wyborem odpowiedniego filtru. Na rynku istnieje wiele modeli, a wybór wcale nie jest taki oczywisty.

Rodzaje filtrów akwariowych

tani sklep z filtrami do akwariumPodstawowym modelem jest często spotykany filtr wewntrzny. Jak sama nazwa wskazuje znajduje się on od wewntrznej strony. Minusem może być fakt, że często zajmuje wiele miejsca i musimy pogodzić się z brakiem możliwości jego przebudowy. Natomiast plusami są łatwa obsługa, szybki montaż oraz niska cena. Tani sklep z filtrami do akwarium na pewno będzie miał tego rodzaju modele w przestępnej cenie i nie będzie stanowiło to sporego wydatku. Kolejnym rodzajem są filtry kubełkowe. Nie jest to nic innego niż zewnętrzny kuzyn pierwszego modelu. Znajduje się on często w szafce lub jest dyskretnie chowany za półką. Takie ułożenie daje szersze możliwości i sprawia, że możemy dysponować sporą wydajnością. Z tego powodu będzie idealny w przypadku kiedy planujemy akwarium o sporej pojemności. Na dodatek nie zabiera miejsca i ogranicza się tylko do ruraki wylotowej oraz wlotowej. Również nie jesteśmy ograniczeni jeżeli chodzi o rodzaj filtracji i możemy dostosować go do swoich potrzeb. Niestety tutaj musimy liczyć się ze sporą ceną oraz potrzebnym miejscem w szafie. Trzecim typem jaki możemy znaleźć na półkach sklepu są filtry kaskadowe.

Jednak stosuje się je w przypadku kiedy nie mamy pokrywy, ponieważ składa się z dwóch połączonych elementów, które stanowią zaczep. Na zewnątrz znajduje się pojemnik na filtr, a wewnątrz rurka wlotowa. Jak widzimy rynek daje sporo możliwości i warto przemyśleć, który model będzie dla nas najlepszy.