W jakim stylu urządzić dom ?

Zakupujesz całkowicie nowy dom i chcesz, żeby Twój dom był nowoczesny oraz funkcjonalny? Odkupujesz lub dziedziczysz dom po dziadkach i marzysz, aby utrzymać klimat lat jego świetności?

Jak najlepiej urządzić nasz dom? Czy lustra dekoracyjne nam pomogą?

lustroŚwietnie! Dzisiejszy poradnik pokaże wam jak w prosty, przyjazny dla siebie i portfela sposób wyremontować i urządzić w dawnym stylu dom? Przede wszystkim najpierw trzeba ustalić dostępny budżet na dekoracje do domu. Oczywiście, w naszym poradniku postaramy się o jak najtańsze rozwiązania, jednak one także będą wymagały niezbędnego pokrycia kosztów finansowych. Na samym początku pomyślcie o zakupie mebli. Do domków, które są stylizowane na dawne dworki idealnie pasują meble Shabby Chic, które idealnie pasują do starodawnych wnętrz. Stylizowane na meble pochodzące z przełomu wieków dziewiętnastego i dwudziestego dają duszę naszym czterem ścianom i zapewniają nam stuprocentowy stylowy wygląd wnętrza. Do tego trzeba pomyśleć o pasujących dodatkach, takich jak lustra dekoracyjne. Tu kwestia jest bardziej zawiła, ponieważ mają one różne ramy, a lustro bez ram jest już przeżytkiem. Kwestia jej wyboru to nasza indywidualna sprawa, jednak jeżeli decydujemy się na meble Shabby Chic dobrze byłoby i do tego dopasować ramę. Wielkim hitem od lat są lampy w stylu prowansalskim, które przypominają nam te, jakie mogliśmy od zawsze oglądać w brazylijskich, meksykańskich, kolumbijskich czy argentyńskich telenowelach. Lampy te najczęściej spotykane w dobrych sklepach internetowych właśnie stylizowane są na takie, by budzić w nas najpiękniejsze wspomnienia. Swoją prostotą i byciem w tle mają zgrywać się z otoczeniem, co do starodawnych wnętrz również ma świetne zastosowanie.

Ostatnim elementem są pudełka ozdobne. Ten z pozoru element bez znaczenia robi bardzo dużo dla wystroju, ponieważ stylizowany na starodawne szkatułki idealnie nadawać będzie się do pereł babci.