Jezdne rusztowanie z aluminium

 

Podesty, wykorzystywane podczas budowy lub pracy wykończeniowych mogą mieć bardzo zróżnicowaną budowę. Do ich produkcji używa się bardzo różnych materiałów. Dawniej tworzono rusztowania tylko i wyłącznie z drewna, jednak dzisiaj jet to już nieopłacalne i z tego materiału dostępne są tylko pomosty robocze.

Aluminium w rusztowaniach jezdnych

rusztowanie aluminiowe jezdneW dzisiejszych czasach, do produkcji nośnych elementów rusztowań, producenci stosują stal nierdzewną oraz aluminium. Materiały te są znacznie bardziej wytrzymałe niż drewno, a na dodatek odporne na zawilgocenie. Dodatkowym atutem takich elementów jest to, że są one gładkie, dzięki czemu obojętnie w jakim miejscu się nie chwycimy, jest to komfortowe, w przeciwieństwie do drewna, w przypadku którego bardzo łatwo o wbicie drzazgi. Rusztowanie aluminiowe posiada jeszcze jedną, istotną cechę. Rozwiązanie tego typu posiada bardzo niewielki ciężar własny, dlatego bardzo prosty jest montaż elementów. Podczas składania takiej konstrukcji zyskujemy więc energię, która jest bardzo przydatna przy wykonywaniu dalszych czynności. Zdecydowanym zainteresowaniem klientów cieszy się rusztowanie aluminiowe jezdne. U podstawy takiej konstrukcji zamontowane są wytrzymałe kółka o średnicy około 200 mm. Aby rusztowanie nie przesuwało się samoistnie w czasie pracy, jednemu z kółek towarzyszy hamulec. Dzięki temu komfortowo pracuje się na takich podestach i bardzo łatwo je przesunąć w inne miejsce.

Rusztowania aluminiowe często posiadają odpowiednio profilowane poziome elementy, aby ułatwić użytkownikowi wchodzenie na płaszczyznę roboczą. Łączenie poszczególnych prętów może być różnorakie. W konstrukcjach aluminiowych dominują jednak łączniki mechaniczne różnego typu. Zwiększa to sztywność konstrukcji, a co za tym idzie, wykonywanie na nich pracy jest jeszcze bardziej bezpieczne.