Letnie warsztaty z decoupage

Z racji tego, że zaczęły się wakacje, miejskie centrum kultury przygotowało liczne atrakcje dla dzieci. Każdego tygodnia odbywać się będą warsztaty poświęcone odmiennej tematyce. Pierwszy tydzień poświęcony będzie technice decoupage. Dzieci zagłębią tajniki tej metody zdobienia, a koszt tygodniowego kursu jest tak symboliczny, że każdy może sobie na niego pozwolić. 

Dzieci nauczą się techniki decoupage

klej do decoupage z werniksemNiezwykłe atrakcje czekają w tym roku dzieci z naszego miasta. Centrum kultury postanowił przygotować cykl warsztatów artystycznych, na których dzieci w większym gronie będą mogły rozwijać swoje pasje i odkrywać nowe zainteresowania. Każdy kurs będzie trwał pięć dni po dwie godziny i zakończony będzie wystawą połączoną z festynem w każdą sobotę. Pierwsze warsztaty dotyczyć będą znanej wszystkim techniki decoupage. Dzieci, które już zapisały się na kurs, lub dopiero planują to zrobić, proszone są o zabranie kilku materiałów. Przede wszystkim papierowych serwetek, które zebrane zostaną do jednego kartonika i posłużą jako główny materiał zdobienniczy. Dodatkowo fajnie, jakby każde dziecko zabrało ze sobą przedmiot, który chce ozdobić. Reszta potrzebnych materiałów gwarantowana jest przez organizatorów. Jeden ze sponsorów podarował nawet specjalny klej do decoupage z werniksem, który jest nowością na rynku. Klej ten powoduje, że naklejane serwetki błyszczą się i dają lepszy efekt. Werniks bowiem jest lakierem nabłyszczającym. Jeżeli nowy klej przypadnie do gustu dzieciom, będzie to doskonała reklama dla firmy.

Warsztaty artystyczne dla dzieci, które odbywają się w naszym mieście, rozpoczną się cyklem poświęconym technice decoupage. Ciekawostką będzie to, że po raz pierwszy światło dzienne ujrzy nan ich specjalny klej z werniksem, który dopiero wchodzi do sprzedaży.