Najlepsze kaski do pracy

Kask ochronny jest najbardziej podstawowym elementem wyposażenia ochronnego na wszystkich stanowiskach pracy, i trudno znaleźć takie, które nie wymagałoby jego użycia. Nawet najprostsze kaski mogą niejednokrotnie uchronić pracownika przed poważnymi obrażeniami podczas wykonywania zadań, więc są obecne zarówno w zakładach przemysłowych jak i w magazynach.

Wielozadaniowe kaski pracownicze z tworzywa sztucznego

kask ochronny bhpNajprostsze kaski, które wykorzystywane są wszędzie tam gdzie istnieje zagrożenie dla zdrowia pracownika na niewielkim poziomie są niemal w całości wykonane z twardego, choć cienkiego plastiku. Z tworzywa odlewany jest zarówno dzwon jak i fasunek kasku, więc jest on jednym z najtańszych elementów wyposażenia ochronnego. Używane są niemal wszędzie, zarówno na placu budowy jak i w obiekcie produkcyjnym, gdyż spełniają one wszystkie normy bezpieczeństwa. Profesjonalny kask ochronny bhp, który służy w miejscach o większym stopniu zagrożenia, często wykonywany jest z bardziej odpornych materiałów, przede wszystkim z aluminium i stopów stali. Kaski te używane są nie tylko na placach budowy, ale również podczas zadań rozbiórkowych, i dość często znajdują zastosowanie również wśród ekip ratowniczych. Profesjonalne kaski zapewniają znacznie większy poziom ochrony, posiadając podobne wypełnienie z pianki wytłumiającej uderzenia tuż po dzwonem, jak również fasunek z tkanin o tyle wytrzymałych co komfortowych.

Nowoczesne kaski, podobnie do pozostałych odmian kasków ochronnych, często umożliwiają łatwy montaż dodatkowego wyposażenia, przede wszystkim latarek czołowych, wykorzystywanych podczas zadań w nocy, lub też w sytuacji całkowitego braku oświetlenia zewnętrznego. Są one cięższe niż standardowe, cienkie kaski wielozadaniowe, choć nie na tyle by były uważane za niewygodne.