Najlepszy akumulator do łodzi

Warto wybierać tylko znane marki, które są na rynku od lat. Rodzaj akumulatora zależny jest od jego zastosowania. W przypadku akumulatorów wykorzystywanych na łodziach czy jachtach, polecane są akumulatory żelowe, które świetnie sprawdzają się w specyficznych warunkach pracy i są odporne na głębokie wyładowania.

Zastosowanie akumulatorów marinistycznych

akumulatory marineW łodziach stosuje się specjalne akumulatory marine które są typu AGM lub GEL. W takich akumulatorach ciecz, która znajduje się w środku, została odpowiednio zagęszczona i zabezpieczona przed niebezpiecznymi wyciekami. Akumulatory stosowane w łodziach są odporne na głębokie rozładowania oraz pracę cykliczną. Akumulatory takie są również odporne na ekstremalne warunki, zmiany temperatur, mocne odchylenia, drgania czy wstrząsy. Nawet w takich warunkach nie dochodzi do wycieków płynów czy ulatniania się groźnych gazów. Akumulatory tego typu są bezpieczne. Należy pamiętać, że do ich ładowania nadają się tylko specjalne prostowniki. Nie wolno ładować ich prostownikami przeznaczonymi do akumulatorów kwasowych. Takie prostowniki nie posiadają żadnych zabezpieczeń przed przeładowaniem. W przypadku przeładowania akumulatora marine, dochodzi do zmniejszenia jego pojemności, co sprawia, że jego żywotność jest krótsza. W przypadku długotrwałego przeładowania, może dojść do przegrzania oraz w efekcie, do całkowitego uszkodzenia ładowanego urządzenia. Należy stosować tylko nowoczesne prostowniki z odpowiednią blokadą na przeładowanie.

Aby idealnie dobrać nowy akumulator, warto skonsultować swój wybór ze specjalistą w sklepie, ponieważ on zna cały asortyment i będzie mógł wybrać idealnie dostosowany akumulator do dodanego sprzętu. Należy zwrócić uwagę na jego wielkość, sposób montażu, moc oraz rodzaj. Warto wybierać znanych producentów.