Naziemne zbiorniki na wodę deszczową

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nie zamontować przy swoim domu zbiornika na deszczówkę. Wiadomo, że każdy szuka jak największych oszczędności, a poza tym ludzie zdają sobie sprawę z tego, że warto dbać o środowisko naturalne i żyć z nim jak najbardziej w zgodzie.

Zbiorniki o pojemności od 300 do 2000l

trwały zbiornik na deszczówkęWłaśnie dlatego pojemniki na wodę deszczową stały się takie popularne. Jednak mamy do wyboru nie tylko zbiorniki umieszczane pod ziemią, ale również pojemniki naziemne. W przypadku pojemników naziemnych są one umieszczane tuż przy elewacji budynku. Woda spływa do takich pojemników wprost z rynien, które znajdują się bezpośrednio nad nimi. Wielkość pojemnika jest zróżnicowana – wszystko zależy od zapotrzebowania konkretnej rodziny. Nie da się ukryć, że trwały zbiornik na deszczówkę to dobre rozwiązanie, które pozwala na obniżenie rachunków za wodę. Wodę deszczową można bez problemu używać do podlewania roślin, prania, sprzątania, spłukiwania toalety i nie tylko. Pojemność zbiorników naziemnych wynosi zazwyczaj od 300 do 2000 litrów. Jest ona mniejsza niż pojemność zbiorników podziemnych, która wynosi najczęściej 2 tys. litrów. Wynika to z faktu, że takie pojemniki naziemne są po prostu widoczne i nie ukrywa się ich w gruncie. Oczywiście tego typu pojemniki nie mają niczego wspólnego ze starymi, monotonnymi beczkami, które kiedyś dziadkowie umieszczali pod rynnami.

Producenci bardzo starają się, aby nowoczesne zbiorniki na wodę deszczową jak najbardziej spełniały wymagania dekoracyjne. Chodzi o to, by zbiornik nie był w żaden sposób szpecący dla danego budynku, ale żeby po prostu stał się jego częścią i współgrał z otoczeniem oraz architekturą. Łatwo można dobrać taki zbiornik na wodę deszczową, który będzie w stanie podkreślić stylistykę konkretnej posesji.