Ocieplanie pianką powierzchni pionowych i poziomych

Styropian i wełna mineralna to metody ocieplania pomieszczeń, które powoli odchodzą w niepamięć. Obecnie na rynku materiałów budowlanych można znaleźć znacznie lepsze materiały termoizolacyjne. Wśród nich na uwagę zasługuje pianka poliuretanowa.

Zwiększenie objętości i twardnienie pianki poliuretanowej

natrysk piankiGłówną zaletą stosowania pianki poliuretanowej jest to, że przylega ona doskonale do różnych powierzchni. Można ją stosować na beton, drewno i inne materiały. Pianka może służyć do ocieplania powierzchni pionowych i poziomych. Dlatego dobrze nadaje się do termoizolacji poddasza. Po izolacji pianką poliuretanową nie powstają żadne mostki termiczne, jak to się dzieje w przypadku stosowania styropianu lub wełny mineralnej. Przeciwnie – tu ciepłe powietrze jest zatrzymywane w pomieszczeniu. Nie ma żadnych wolnych przestrzeni, więc powietrze nie jest w stanie wydostać się na zewnątrz budynku. Tak natrysk pianki działa zimą. Latem z kolei pianka zabezpiecza przed dostawaniem się nadmiernej ilości gorąca do środka pomieszczeń – dzięki temu jest chłodniej niż na zewnątrz. Warto wspomnieć też o tym, że pianka poliuretanowa jest materiałem bezpiecznym – nie wydziela żadnego zapachu. Można ją przykryć różnymi innymi materiałami. Po wykonaniu natrysku pianka poliuretanowa bardzo szybko zyskuje na objętości i twardnieje. Parametry pianki poliuretanowej są znacznie lepsze niż w przypadku wełny mineralnej lub styropianu.

Na pewno warto wspomnieć o tym, że pianka poliuretanowa jest materiałem niepalnym. Oznacza to, że nie powoduje rozprzestrzeniania ognia w razie pożaru. Ogień szybko gaśnie na powierzchni pianki poliuretanowej. Pianka to rozwiązanie ekologiczne, które dobrze ociepla budynek i zapewnia zmniejszenie kosztów ogrzewania. Warto zastanowić się nad wyborem takiego materiału do termoizolacji.