Odpowiednie polerowanie szyb

W aucie bardzo ważne jest to, aby unikać wszelkiego rodzaju zarysowań. Jest to głównie walor estetyczny, jednak może on znacząco zmienić pole naszego widzenia w trakcie jazdy. Dodatkowo warto jest zwrócić uwagę na to dlaczego nasze szyby się rysują i w jaki sposób możemy temu zapobiec, a gdy powstaną jak polerować.

Zapobieganie i polerowanie rys

polerowanie szkłaPiasek niesiony przez wiatr albo dzieci sypiące piaskiem nie sprzyjają szybom naszego auta nic dobrego. To samo dotyczy starych wycieraczek albo używania ich na suchej szybie. Korzystanie ze starej, szorstkiej, a nawet zabrudzonej ścierki może również powodować te zarysowania. Dlatego tego polerowanie szkła powinno być nam znane na wypadek powstania zarysowań. Jednak zanim zabierzemy się za polerowanie zmieńmy wszystkie elementy, które mogą to powodować albo zapobiegajmy temu. Nałóżmy na nasze auto stojące na podwórku płachtę zabezpieczającą. Wycieraczki wymieńmy na nowe i kontrolujmy w jakim stopniu i jak szybko się zużywają. Z kolei ręcznik papierowy będzie rewelacyjną alternatywą dla ścierki. Kiedy już zmienimy nasze błędy możemy rozpocząć polerowanie, które potem warto wcześniejszymi metodami podtrzymywać. Polerowanie nie jest trudne. Wymaga od nas odrobiny czasu, filcu i pasty polerskiej. Taką pastę musimy nałożyć na całkowicie oczyszczoną powierzchnię, która będzie dodatkowo osuszona. Używajmy do tego najwięcej sił w miejscu rys, a mniej dookoła tej powierzchni.

Warto jest zapobiegać niektórym rzeczom takim jak rysy na szybach naszego auta. Dzięki temu nasze auto dobrze wygląda, a także jest w pełni bezpieczne, gdyż kierowca ma dobrą widoczność. Z kolei w przypadku powstania płytkich rys warto mieć w posiadaniu pastę polerską oraz filc. W ten prosty sposób usuniemy problem.