Ogrodzenie panelowe a drut kolczasty

W styczniu byłem wraz z kolegą na targach budownictwa. Organizowane są jak co roku w Poznaniu. Wystawiało się mnóstwo firm z Polski i z zagranicy. Nas interesowali wystawcy ogrodzeń i bram garażowych. Wyjątkowo w tym roku było ich bardzo dużo.

Ogrodzenia panelowe wyglądają korzystniej

ogrodzenie panelowePrezentowali ogrodzenia nie tylko montowane wokół domów, osiedli, ale również ogrodzenia przemysłowe. Ciekawostką były ogrodzenia basenów. Wokół wystawców był duży ruch. Najbardziej zdziwiony byłem gdy zobaczyłem prezentację firmy produkującej drut kolczasty. Co prawda nie był to drut stalowy, a powlekany otuliną plastikową, ale zastanawiałem się kto jeszcze w dzisiejszych czasach go kupuje i montuje. Przedstawiciel producenta opowiedział nam o technologii jego wytwarzania. Pokazał prospekty gdzie głównie jest on wykorzystywany, a więc do ogrodzenia terenów wojskowych, do wypasu bydła niekiedy, ale również wiele firm produkcyjnych zakłada drut kolczasty jako dodatkowe zabezpieczenie nad ogrodzeniem. Sądziłem, że czasy PRL-u , które bezpowrotnie minęły (całe szczęście!) i najbardziej popularne ogrodzenie działki tj. podmurówka betonowa i siatka ogrodzeniowa, a nad nią przeciągnięty drut kolczasty odeszły do lamusa. W tamtych czasach nie wyglądało to źle i nie raziło. Gdy dzisiaj mamy tyle różnych typów ogrodzeń i tylko od nas a przede wszystkim od zasobności naszego portfela zależy jakie ogrodzenie postawimy, nikt chyba nie myśli by założyć dodatkowo drut kolczasty. No bo wyobraź sobie ogrodzenie panelowe czy ogrodzenia aluminiowe i na górze rozciągnięty drut kolczasty.

Toż to było by szkaradztwo, przynajmniej ja tak sądzę. Kto w dzisiejszych czasach psuł by wizualnie wygląd ogrodzeń drutem kolczastym? Przecież nikt chyba nie wierzy że drut kolczasty powstrzyma złodzieja! Jak widać inni ludzie nie zgadzają się z moim stwierdzeniem.