Pluszowe zabawki jako idealny pomysł na prezent

 

Kiedy mojej siostrze urodziła się pierwsza córeczka, wszyscy w rodzinie byli niezwykle podekscytowani. Ciąża przez długi czas była zagrożona, dlatego, gdy sprawy ostatecznie bardzo dobrze się ułożyły, byliśmy niezwykle szczęśliwi. Zaczęliśmy się zastanawiać, w jaki sposób powitamy w domu nową członkinię rodziny i wspólnie uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie skromne przyjęcie niespodzianka.

Jak wybrać idealną pluszową zabawkę?

zabawki pluszowePo ustaleniu wstępnego menu i listy gości, przyszedł czas na wybór odpowiednich prezentów. Bardzo długo myślałam nad tym, co kupić takiemu maleństwu. Nie chciałam, żeby zrobiło sobie krzywdę i nie chciałam też, żeby zabawka starczyła tylko na chwilę, a potem była do wyrzucenia. Podczas rozmowy z mamą doszłam do wniosku, że zabawki pluszowe powinny dobrze sprawdzić się jako tego typu prezent. Maluch miałby się do czego przytulić i nawet kiedy nieco podrośnie, miś będzie mu jeszcze służył przez kilka lat. Mimo wszystko musiałam znaleźć pluszaka, który rzeczywiście będzie wytrzymały i odporny na dziecięcą ciekawość, która nieraz bardzo chce rozkładać zabawki na części. Starałam się wybrać jak najlepsze materiały, zwracając przy tym uwagę, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii. Unikałam też drobnych elementów, które nieraz bywają bardzo niebezpiecznie, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Ostatecznie wybrałam pięknego pluszowego misia o różowym kolorze, który spodobał się wszystkim doradzającym mi osobom.

Wybór idealnego prezentu dla tak małego dziecka to całkiem duże wyzwanie. Trzeba dobierać rzeczy tak, żeby nie stanowiły żadnego zagrożenia, ale za to dostarczyły maluszkowi rozrywki. Cieszę się, że w zakupach pomogła mi mama, która ma już doświadczenie w wychowywaniu dzieci i doskonale wie, na co zwrócić uwagę. Od powitalnego przyjęcia minęło kilka lat, a córeczka mojej siostry nadal cieszy się z otrzymanego upominku.