Polecane i dobre szczepionki dla kotów

 

Kilka lat temu postanowiłam przygarnąć małego, domowego zwierzaka, który w krótkim czasie stał się moim najlepszym przyjacielem i ostoją po ciężkim dniu w pracy. Lubiłam wracać do domu i bawić się z moim małym zwierzątkiem, lecz musiałam także zwrócić uwagę na to, aby zapewnić mu jak najlepszą ochronę przed wirusami i chorobami.

Najlepsza szczepionka ochronna dla kota

szczepienie kotaMój mały przyjaciel był zwykłem typem dachowca, nie pochodził ze znakomitej rasy ani rodu, a przygarnęłam go ze schroniska, gdy był młody. W końcu, nadszedł czas, w którym musiałam zdecydować się na szczepienie kota. Szczepienia są bardzo ważne dla kotów, ponieważ chronią naszych milusińskich przed różnego rodzaju wirusami i szkodliwymi chorobami. W życiu kota istnieje kilka rodzajów szczepień, dlatego tak ważne było dla mnie to, aby wszystkie je poznać. Po wielu konsultacjach z weterynarzem, zdecydowaliśmy się zaszczepić mojego kota przeciwko trzem wirusom, które wywołują koci katar, koci tyfus oraz inne choroby górnych dróg oddechowych kota. Szczepienia te są niezwykle ważne, bo pomagają chronić zwierzę przed wirusami i bakteriami, które mogą przyczynić się nawet do śmierci ulubionego zwierzęcia. Oprócz tych podstawowych szczepień, zdecydowałam, że mój czworonożny przyjaciel zostanie także poddany ochronie przeciwko wściekliźnie, białaczce kotów i grzybicy. Mój kot posiadał swoją własną książeczkę zdrowia, którą wykonałam u naszego weterynarza i na każdym szczepieniu była wpisana data i rodzaj szczepienia, dzięki czemu miałam pełną kontrolę nad jego zdrowiem. Wraz z doktorem ustaliśmy także kolejne wizyty kontrolne oraz na bieżąco aktualizowaliśmy kalendarz szczepień mojego kota. Dzięki temu, moje ukochane zwierzę cieszyło się zdrowiem, a ja zyskałam pewność, że było to bardzo dobre posunięcie z mojej strony.

Uwielbiałam spędzać czas z moim ukochanym zwierzęciem, dlatego chciałam, aby jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Dzięki dostępności wielu specyfików i profesjonalnej ochronie weterynarza, miałam pewność, że mój ukochany zwierzak długo będzie się cieszył dobrym zdrowiem.