Polecany dodatek do skrzyni biegów

Z pewnością wielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że samochód składa się z bardzo wielu różnych podzespołów, które działają tylko wtedy, gdy są sprawne. Na komfort podczas jazdy ma wpływ wiele różnych rzeczy. Czasem zastanawiamy się, dlaczego auto nie prowadzi się już tak lekko jak kiedyś. Niezwykle ważnym elementem jest skrzynia biegów, ale nie każdy wie, że trzeba o nią zadbać.

Charakterystyka dodatków do skrzyni biegów

dodatek do skrzyni biegówKażdy samochód wyposażony jest w jeden z dwóch rodzajów skrzyni biegów. Może być ona manualna lub automatyczna. Tę pierwszą znajdziemy w większości samochodów kilkunastoletnich. Zmiana biegów jest konieczna, aby kontynuować jazdę. Skrzynia połączona jest z silnikiem i tak naprawdę te dwa elementy nie mogą bez siebie funkcjonować. Czasem zmiana biegów sprawia problemy, słychać tarcia i mamy uczucie, że coś nie działa tak sprawnie jak powinno. Dodatek do skrzyni biegów podwyższa niezawodność eksploatacji i przyczynia się do cichszej pracy przekładni. Zdecydowanie zmniejsza wewnętrzne ścieranie i chroni przed skokami temperatury. Dodatek sprawia, że pomiędzy zużytymi od tarcia powierzchniami tworzy się ochronny filtr, który gwarantuje niski współczynnik tarcia. Przełączanie biegów staje się dużo łatwiejsze, skrzynia nie nagrzewa się i możemy mieć pewność, że nie ulegnie awarii w ciągu najbliższych miesięcy.

Nie da się ukryć, że powstało wiele dodatków, które mogą zdecydowanie wydłużyć żywotność samochodowej skrzyni biegów. Z pewnością warto rozważyć ich zakup. Pamiętajmy o tym, aby wybrać produkt wysokiej jakości. Należy go dodać do oleju napędowego. Jeśli nie potrafimy tego zrobić samodzielnie, możemy udać się do mechanika. Dodatek samoczynnie wymiesza się z olejem i sprawi, że skrzynia będzie zabezpieczona.