Koszty związane z drukiem katalogów firmowych

Nie jest lekko w obecnych czasach prowadzić jakikolwiek biznes. Praktycznie nikt nie wie co to znaczy zatrudniać trzydzieści osób i każdego dnia zastanawiać się, czy jak nie dostaniemy kontraktu na kolejny miesiąc, to czy będą pieniądze, by opłacić ich pensje.

A druk katalogów firmowych bywa bardzo drogi

druk katalogów firmowych w KrakowieJedną sprawą jest to, że biznes może być ryzykowny – w końcu nikt nie wie, czy w przyszłym miesiącu klienci nie odejdą do konkurencji. W tym jednak przypadku koszty uzyskania przychodu są tak duże, że ciężko jest się przygotować na jakikolwiek kryzys. Praktycznie wszystko co zarabiam idzie na utrzymanie drukarni. Sam prąd to ogromny wydatek, nie wspominając już o pensjach dla pracowników. Chcę im płacić dużo, ale pokutuje to tym, że nie jestem w stanie stworzyć sobie rezerwy, z której mógłbym skorzystać w przypadku kryzysu. Jeśli ktoś chce zamówić druk katalogów firmowych w Krakowie, to jest duża szansa, że poprosi mnie o ofertę. Nie zawsze jestem w stanie przebić inne drukarnie, jeśli chodzi o cenę i jakość. W końcu moja drukarnia nie powstała wczoraj – staram się modernizować sprzęt na bieżąco, ale niestety nie mogę konkurować z ludźmi, którzy swoje drukarnie otworzyli na przykład pół roku temu. Oczywiście przez okres funkcjonowania mojej firmy zdołałem stworzyć sobie grono stałych, zadowolonych ze współpracy ze mną klientów, ale obawiam się, że może to okazać się być niewystarczające. A może po prostu za bardzo się przejmuję? W końcu w Krakowie od dawna jest bardzo dużo drukarni, a moja zawsze się utrzymywała. Do tego nic nie wskazuje na to, by cokolwiek złego miało wkrótce zacząć się dziać.

Jeśli mam podsumować moją działalność, to i tak jestem bardzo zadowolony. W końcu pracując na etacie też nie miałbym pewności zatrudnienia.