Pomiechówek i atrakcje turystyczne

 

Kiedy myślimy o aktywnym wypoczynku na łonie przyrody i w pobliżu rzeki, warto odwiedzić małą miejscowość Pomiechówek w województwie mazowieckim. Położona jest, w malowniczych okolicach rzeki Wkry. Znajdziemy tutaj, wiele gatunków dzikich ptaków, żyjących w okolicach ujścia rzeki Wkry do Narwi. Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas w tych okolicach?

Pomiechówek i okolica jako cel turystyczny

Miejscowość ta, oprócz spływ kajakowy Pomiechówekpołożenia nad samą Wkrą, leży w pobliżu jeszcze dwóch rzek: Narwi i Wisły. Takie położenie sprawia, iż jest to znakomite miejsce do bytowania różnego rodzaju dzikiego ptactwa. Znajdują się tutaj stanowiska ornitologiczne, z których różne gatunki ptaków są obserwowane przez pasjonatów ornitologii. Te okolice, to również raj dla wędkarzy, którzy mogą tutaj realizować swoje hobby. W Rezerwacie leśnym „Pomiechówek”, znajdą swoje miejsce ludzie lubiący długie spacery. Można tutaj, podziwiać bogatą florę, jak na przykład kilkuset letnie okazy drzew pomnikowych. Rezerwa doliny Wkry, to również miejsce wycieczek oraz spływów kajakowych. Wybierając się na spływ kajakowy Pomiechówek oferuje kilka wypożyczalni, w których spróbujemy swoich sił przemierzając kajakiem te piękne tereny. Przy jego pomocy, można przepłynąć około 30km nurtu rzeki, podziwiając przy tym krajobrazy. W okolicach Pomiechówka, można również spróbować gry w golfa, dzięki funkcjonującemu tutaj polu golfowemu.

Okolice ujścia rzeki Wkry, to piękne tereny, na wypoczynek na łonie natury. Oddalenie od skupisk ludzkich i wielkich miast, sprzyja wyciszeniu i regeneracji po trudach codzienności. Możliwość uprawiania wędkarstwa czy sportów takich jak: kajakarstwo czy golf, czyni to miejsce, niezwykle atrakcyjnym punktem turystycznym w województwie mazowieckim.