Pomysły na wykorzystywanie technologii drukowania 3D

Odkąd drukowanie 3D staje się coraz bardziej powszechne, a często nie można wręcz odróżnić rzeczy powstałych w drukarce 3D, a stworzonych w tradycyjny sposób, zaczęto wykorzystywać tę technologię w różnych dziedzinach pracy oraz życia codziennego.

Drukowanie 3d jest wszechstronne

drukowanie 3dOkazało się, że druk 3D może znacząco ułatwić poznawanie świata niedowidzącym i niewidomym. W Ameryce jakiś czas temu pewni studenci wydrukowali dotykową mapę dla niewidomych, aby mogli swobodniej poruszać się po każdym piętrze budynku, w którym byli. Gdzie jeszcze można wykorzystywać wydruki 3D? Aż chciałoby się odpowiedzieć: wszędzie, i będzie to prawidłowa odpowiedź. Jeśli nie masz pomysłu gdzie nabyć oryginalne przedmioty, które umieścisz we wnętrzu swojego domu w celu codziennego użytku oraz dekoracji, z pewnością ułatwi ci to wspomniana przeze mnie technologia. Drukowanie 3D umożliwia stworzenie zarówno prostych przedmiotów, jak i bardzo skomplikowanych, pełnych detali i modernistycznych. Możesz sam zaprojektować zarówno meble, jak i gadżety wszelkiego rodzaju, które upiększą twój dom. Muszę także wspomnieć o czymś, co jest prawdziwą sensacją – można wydrukować sobie nawet słodycze! Takie żelki wydrukowane przestrzennie są zrobione z różnych owocowych przecierów. Drukowanie takich słodyczy nie jest czasochłonne, bo zajmuje około pięciu minut. Takie słodycze powstają w Dubaju i można je wydrukować na jadalnej kartce. To świetny pomysł na oryginalne słodycze oraz kartkę okolicznościową, która ucieszy najpierw nasz wzrok, a potem kubki smakowe.

Jestem bardzo ciekawa jak dalej rozwinie się technologia druku przestrzennego, skoro już teraz można za jej pomocą tworzyć praktycznie większość rzeczy, które nas otaczają. Czytałam gdzieś artykuł, że planują nawet wydrukować poszczególne elementy całego domu i złożyć je razem.

Więcej na stronie wydrukujmi.pl