Potrzeba zamontowania odbojnic parkingowych

Nie tak dawno powstał budynek wielorodzinny, na którego czekaliśmy jakiś czas. W budynku mieszkało sporo rodzin, a każde mieszkanie miało oddelegowane miejsce parkingowe w podziemnym garażu. Biorąc pod uwagę, że miejsca były wąskie, a samochodów było sporo, to obawialiśmy się, że zwykłe wyznaczenie miejsc farbą nie będzie wystarczające. I niestety, mieliśmy rację, bo nader często sąsiedzi nieumiejętnie parkowali i zdarzały się stłuczki.

Odbojnice zabezpieczające na parkingach

odbojnice parkingoweNie było tygodnia, w którym ktoś w kogoś nie stukał przy parkowaniu, lub parkował po prostu na tyle źle, że blokował wjazd sąsiadowi, który automatycznie nie miał gdzie parkować. Sytuacja była coraz gorsza, a sami sąsiedzi zaczynali się kłócić coraz częściej. W końcu zebraliśmy się z mieszkańcami i uznaliśmy, że dogadamy się z zarządcą, że trzeba będzie lepiej dostosować podziemny parking, ponieważ obecnie jego funkcjonalność jest fatalna. Szukając rozwiązań wpadliśmy na pomysł, by zainwestować w odbojnice parkingowe. Takie odbojnice wystarczająco wyraźnie odznaczą miejsca parkingowe, a jednocześnie uniemożliwią zjechanie z nich i zablokowanie innym osobom miejsca, czy uderzenie w inny samochód. Z zarządcą się dogadaliśmy, znaleźliśmy odpowiedniego solidnego producenta i wykonawcę i pozostało nam jedynie czekać na efekt dostosowania parkingu do wymaganego poziomu bezpieczeństwa i naszych potrzeb.

Kiedy już odbojnice zostały zamontowane, to razem z sąsiadami zeszliśmy na dół, by przekonać się, czy praca została wykonana dobrze i na pewno wybraliśmy porządne produkty. No i teraz parking wyglądał dokładnie tak, jak powinien był wyglądać od samego początku. Teraz byliśmy pewni, że każdy manewr parkowania będzie bezpieczny i nikomu nie stworzy problemów.